vytisknout velikost písma Tešme sa na príval elektrifikovaných BMW. Elektromotor dostana aj rad M

BMW oznámilo ofenzívu elektrifikovaných modelov. V roku 2019 dorazí čisto elektrické trojdverové Mini. Krátko na to príde aj elektrické BMW X3. Časom sa nejaký druh elektrifikácie objaví vo všetkých radoch.
Tešme sa na príval elektrifikovaných BMW. Elektromotor dostana aj rad M

Automobilka BMW prišla s vyhlásením, podľa ktorého sa postupne objaví nejaký druh elektrifikovaného pohonu vo všetkých radoch. Ak teda patríte medzi fanúšikov elektromobilov a hybridov, máte sa na čo tešiť. V dohľadnej dobe prídu minimálne tri takéto modely.

Prvá elektrifikovaná novinka je iba čiastočná, budúci rok totiž ponuku rozšíri BMW i8 Roadster, teda otvorená verzia modelu i8. Na rok 2019 je však naplánované čisto elektrické trojdverové Mini a o rok neskôr dorazí do predaja elektrické prevedenie BMW X3. Aby toho nebolo málo, pre rok 2021 je potvrdený príchod tretieho modelu patriaceho do radu i. Po roku 2020 sa navyše dostane do výroby nová generácia áut a tá bude znamenať ďalší nárast elektrifikovaných BMW na ponuke.

V dlhšom časovom horizonte ponúkne BMW pre všetky svoje značky (BMW, Mini, Rolls-Royce) buď rovno elektrickú verziu, alebo aspoň plug-in hybrid. Nie je celkom bez zaujímavosti, že medzi značky je okrem spomínaných automobiliek počítaný aj športový rad M. Zdá sa teda, že príchod elektrifikovaného BMW radu M je len otázkou času.

Predaj elektrických áut značky BMW by mal v roku 2025 dosiahnuť podiel 15 až 25%. Automobilka ale predpokladá, že tu bude stale zohrávať dôležitú úlohu regulácia a podpora rozvoja nabíjacej infraštruktúry.

Zhodou okolností toto prehlásenie prichádza krátko po tom, čo sa objavili správy, podľa ktorých má BMW (spolu s koncernom VW a Mercedesom) problémy týkajúce sa emisií pri starších autách s naftovými motormi.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY