vytisknout velikost písma Tesla Model S prešla viac ako 1000 km na jedno nabitie

Tesla Model S prešla na jedno nabitie viac ako tisíc kilometrov. Kúzlo pokusu tkvie vo veľmi pomalej jazde. Výsledok naozaj neznamená, že by sa elektromobily vyrovnali bežným automobilom.
Tesla Model S prešla viac ako 1000 km na jedno nabitie

Talianske združenie, ktoré si hovorí Tesla Owners Italia, sa postaralo o vskutku zaujímavú vec. S Tesla Model S 100D dokázali talianski nadšenci najazdiť viac ako tisíc kilometrov bez dobíjania. Elon Musk už cez Twitter pripojil svoju gratuláciu. Celá vec má ale jeden drobný háčik.

Rekordná Tesla Model S sa nakoniec zastavila po prejdení 1078 km. To je pre Teslu aktuálny rekord. Tajomstvo úspechu ale tkvie vo veľmi pomalej jazde. Ku zdolaniu viac ako jedného tisíca kilometrov potrebovali ľudia z talianskeho združenia približne 29 hodín. Rýchlostný priemer celej jazdy bol len 37 km/h.

"Viac ako 1000 km" znie v kontexte elektromobilov naozaj pekne. Lenže pri normálnom štýle jazdy sa sotva dostanete na polovicu.

Ak porovnáme taliansky pokus s podobným jazdným režimom klasického automobilu, výsledok bude zhruba zodpovedať bežnej praxi. Totiž klasický motor zvládne viac než dvakrát toľko. Napríklad v roku 2012 prešiel Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI na jednu nádrž presne 2617 km, pričom v aute sedeli dvaja pasažieri a ešte si viezli viac ako 50 kg batožiny.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY