vytisknout velikost písma Tesla Model 3 sa začal vyrábať. Na cesty príde koncom júla

Tesla predstavila Model 3 už v apríli 2016. Sériová výroba sa rozbehla až teraz. Prví majitelia sa dočkajú koncom júla. V decembri chce Tesla vyrábať 20 tisíc exemplárov mesačne.
Tesla Model 3 sa začal vyrábať. Na cesty príde koncom júla

Tesla Model 3 ako základný model v ponuke automobilky bol predstavený už minulý rok. Konkrétne v apríli 2016. Aj keď nešlo o finálne prevedenie, záujemcovia si objednali ešte pred zahájením sériovej výroby zhruba pol milióna exemplárov. Produkcia základnej Tesly začala práve dnes, napriek tomu si však zákazníci na svoje auto ešte dlho počkajú.

Po viac ako roku od predstavenia Modelu 3 je sériová výroba realitou. Britský Autocar informoval o tom, že práve dnes (7. júla) zídu z výrobnej linky prvé sériovo vyrobené exempláre. Tie potom budú odovzdané prvým majiteľom počas slávnostného večera, ktorý sa koná 28. júla. Tesla dovtedy vyrobí tridsať exemplárov.

Elon Musk na svojom twitterovom účte potvrdil, že výroba bude postupne narastať. V auguste má vzniknúť stovka exemplárov Modelu 3, v septembri to už bude približne 1500. Cieľom je začať od decembra produkovať každý mesiac dvadsať tisíc kusov tohto modelu.

Technických podrobností zatiaľ Tesla veľa nezverejnila. Istý je minimálny dojazd približne 350 km, zrýchlenie z nuly na 100 km/h potrvá ľahko cez šesť sekúnd a vozidlo bude pripravený na systém autonómneho riadenia. Základná cena je 35-tisíc dolárov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY