vytisknout velikost písma Technické údaje Toyoty Supra prezradené: štvorvalec i šesťvalec od BMW

Toyota Supra a BMW Z5 sa predstavia už tento rok. Oba modely zdieľajú platformu a zrejme aj motory. Vrcholné prevedenie Supreme bude mať šesťvalec BMW.
Technické údaje Toyoty Supra prezradené: štvorvalec i šesťvalec od BMW

Možno sa k vám už dostalo, že Toyota a BMW spoločne vyvíjajú novú generáciu športových vozidiel. BMW pripravuje nástupcu roadsteru Z4, ktorý sa bude pravdepodobne volať Z5. Na rovnakej platforme s podobnou technikou potom Toyota pracuje na znovuzrodení legendárneho mena Supra. Kým BMW bude roadster s látkovou strechou, Toyota sa predstaví ako uzavreté kupé.

Teraz unikla na internet brožúra, ktorá má údajne prezrádzať technické špecifikácie chystanej Toyoty. Web auto.blog.rs japonskú brožúru rozlúskol a píše, že Supra dostane tri motorizácie, respektíve dve verzie dvojlitrového štvorvalca a jeden radový šesťvalec. Všetky motory zrejme pochádzajú od BMW.

Základné prevedenie má mať výkon 141 kW (192 k) a krútiaci moment 320 Nm. Silnejšia verzia preplňovaného dvojlitra potom pošle na zadné kolesá výkon 185 kW (252 k) a krútiaci moment 400 Nm. Vrcholná Supra s preplňovaným radovým šesťvalcom potom ponúkne vodičovi 250 kW (340 k) a 450 Nm.

Toyota má byť podľa uniknutej brožúry 4 380 mm dlhá, 1 830 mm široká, 1 280 mm vysoká a má mať 2 470 mm dlhý rázvor. Hmotnosť sa bude v závislosti na motorizácii pohybovať medzi 1 350 a 1 430 kg a Supra bude jazdiť na 18" alebo 19" kolesách.

Teraz len zostáva počkať na oficiálne predstavenie, ktoré by sa v prípade Toyoty malo odohrať na jeseň na autosalóne v Tokiu. Dizajn bude vychádzať z konceptu FT-1 (na titulnom snímke). BMW Z5 aj Toyota Supra sa majú vyrábať na spoločné montážnej linke v závode Magny Steyr v Rakúsku pri Grazi.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY