vytisknout velikost písma Takto znejú všetky generácie BMW M5. Od E28 po F90

Začiatkom týždňa sme vám pripomínali všetky generácie BMW M5 v článku zahŕňajúcom okrem základných informácií aj galériu. Dnes si slávny model pripomenieme ešte raz. Na videu si môžete vypočuť, ako jednotlivé generácie znejú. BMW M5 začínalo na výkone 286 koní, to najnovšie má rovných šesťsto.
Takto znejú všetky generácie BMW M5. Od E28 po F90

BMW začína postupne uvádzať na trh novú generáciu modelu M5. V súvislosti s tým automobilka nedávno zverejnila obriu galériu zahŕňajúcu všetky generácie od tej úplne prvej s označením E28 až po tú poslednú. Dnes si BMW M5 pripomenieme ešte raz, pretože sa na internete objavilo video, ktoré ponúka zaujímavú možnosť porovnania toho, ako jednotlivé generácia BMW M5 znie.

Len pre pripomenutie, prvé dve generácie E28 a E34 používali radový šesťvalec, BMW E39 už dostalo osemvalec, vôbec najväčší motor ale nájdeme v E60 osadenej atmosférickým desaťvalcom. Predposledné F10 sa vrátilo k osemvalcu a pridalo dvojité prepĺňanie, rovnako ako najnovšie generácia F90 naladená na rovných 600 koní.

Tak čo, ktorá zo všetkých generácií BMW M5 predstavuje pre vaše uši najväčšie potešenie?

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY