vytisknout velikost písma Takto sa renovuje klasické Porsche 911

Časozberné video zachytáva proces renovácie Porsche 911. Austrálsky mechanik si sám dokonca čalúni interié. Do štyroch minút videa sa zmestila práce za niekoľko dlhých mesiacov.
Takto sa renovuje klasické Porsche 911

Renovácia klasického auta, navyše pomerne vzácneho a drahého, je oriešok, do ktorého sa len tak niekto nepustí. Jeff z Austrálie má ale evidentne s mechanikou áut nejaké tie skúsenosti a do štvorminútového časozberného videa zachytil, ako renovuje svoje klasické Porsche 911 RSR. Pustil sa aj do individuálnych úprav.

Zajímavé je, že činnosť austrálskeho mechanika sa neobmedzuje len na základné karosárske práce, ale sám si čalunil celý interiér, vyrobil si nárazníky a blatníky a zostrojil vlastnú ochrannú klietku alebo zosilnil karosériu.

Takto zrýchlene to celé vyzerá veľmi ľahko, ale je potrebné povedať, že práca Jeffovi zabrala niekoľko mesiacov a vlastne ešte nie je hotová. Teraz prebieha renovácia pohonnej jednotky a následne sa bude ladiť podvozok. Jeff je v Austrálii pomerne uznávaný a má aj vlastnú kolekciu oblečenia, venuje sa predaju doplnkov a servisu áut.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY