vytisknout velikost písma Takto sa renovuje klasické Porsche 911

Časozberné video zachytáva proces renovácie Porsche 911. Austrálsky mechanik si sám dokonca čalúni interié. Do štyroch minút videa sa zmestila práce za niekoľko dlhých mesiacov.
Takto sa renovuje klasické Porsche 911

Renovácia klasického auta, navyše pomerne vzácneho a drahého, je oriešok, do ktorého sa len tak niekto nepustí. Jeff z Austrálie má ale evidentne s mechanikou áut nejaké tie skúsenosti a do štvorminútového časozberného videa zachytil, ako renovuje svoje klasické Porsche 911 RSR. Pustil sa aj do individuálnych úprav.

Zajímavé je, že činnosť austrálskeho mechanika sa neobmedzuje len na základné karosárske práce, ale sám si čalunil celý interiér, vyrobil si nárazníky a blatníky a zostrojil vlastnú ochrannú klietku alebo zosilnil karosériu.

Takto zrýchlene to celé vyzerá veľmi ľahko, ale je potrebné povedať, že práca Jeffovi zabrala niekoľko mesiacov a vlastne ešte nie je hotová. Teraz prebieha renovácia pohonnej jednotky a následne sa bude ladiť podvozok. Jeff je v Austrálii pomerne uznávaný a má aj vlastnú kolekciu oblečenia, venuje sa predaju doplnkov a servisu áut.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY