vytisknout velikost písma Tajomný prototyp z Čiech odhalený: Jedná sa o nové Lynk & Co 02

Nová značka Lynk & Co chystá ďalší model. Znovu pôjde o crossover, tentoraz dostane označenie 02. Základom bude technika z nového Volva XC40. Práve tento automobil je pravdepodobne prototyp, ktorý bol nedávno zachytený na českých cestách.
Tajomný prototyp z Čiech odhalený: Jedná sa o nové Lynk & Co 02

Čínska automobilka Geely pred nejakým časom založila novú značku Lynk & Co, ktorá bude lacnejšou alternatívou k modelom značky Volvo, ktorú Geely aj vlastní. Prvé modely 01 a 03 už boli predstavené skôr. Teraz prichádza tretí v poradí s označením 02.

Ako píše britský Autocar, základom bude platforma CMA, ktorú Geely vyvinulo spolu s automobilkou Volvo. Lynk & Co 02 tak je priamy technický príbuzný nového Volva XC40, pričom obe autá ponúknu zhodný rázvor náprav. Dĺžka pripravovaného crossoveru neprekročí 4,5 metra.

O pohon sa bude starať zážihový trojvalec, dorazí plug-in hybrid a dočkáme sa aj plne elektrickej verzie. Tá údajne prejde na jedno dobitie až 600 km. Na internete už tiež kolujú prvé obrázky nemaskovaného vozidla, takže je zrejmé, že dizajn takmer dokonale kopíruje o niečo väčší crossover 01. S istotou preto môžeme povedať, že maskovaný prototyp nedávno zachytený na D1 neďaleko od Prahy bol práve tento crossover 02, nie 01, ako sme si predtým mysleli.

Všeobecne sa očakáva, že Lynk & Co predstaví model 02 budúci rok na autosalóne v Pekingu. Do Európy by sa mal automobil dostať v roku 2019.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY