vytisknout velikost písma Suzuki Swift Sport novej generácie sa ukazuje na prvom obrázku

Suzuki Swift Sport novej generácie sa predstaví vo Frankfurte. Tešiť sa máme na ešte zábavnejšiu jazdu. Atmosférický motor je už ale minulosťou.
Suzuki Swift Sport novej generácie sa ukazuje na prvom obrázku

Na zoznam noviniek, ktoré sa predstavia na autosalóne vo Frankfurte, si môžeme pripísať ďalšie vozidlo. Automobilka Suzuki dnes oficiálne potvrdila, že práve vo Frankfurte svetu predstaví športovú verziu odvodenú od novej generácie modelu Swift. Jej dizajn ukazuje prvý oficiálny obrázok.

Ako to už pri podobných správach býva, nič ďalšie Suzuki o modeli Swift Sport novej generácie neprezradilo. Potvrdenie frankfurtskej premiéry totiž dopĺňajú iba všeobecné vyhlásenia sľubujúce kompletne prepracovaný vozidlo a ešte zábavnejšie správanie.

Podľa všetkého dostane tretia generácia Suzuki Swift Sport prvýkrát preplňovaný motor, ktorý nahradí doterajšou atmosférickou tisícšesťstovku. Malo by ísť o štvorvalec 1.4 Boosterjet známy zo Suzuki Vitara S. Neoficiálne informácie sľubujú tiež hmotnosť okolo jednej tony a relatívne nízku cenu.

Termín oficiálneho odhalenia bol stanovený na 12. septembra. Takmer určite ale automobilka vypustí do sveta ďalšie podrobnosti ešte pred začatím frankfurtského autosalónu.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY