vytisknout velikost písma Suzuki Swift Sport novej generácie naozaj dostane preplňovaný motor

Nové Suzuki Swift Sport sa predstaví na autosalóne vo Frankfurte. Neoficiálne zverejnená časť brožúry potvrdzuje prítomnosť preplňovaného motora a šesťstupňového manuálu. Záujemcovia budú mať na výber šesť farieb karosérie.
Suzuki Swift Sport novej generácie naozaj dostane preplňovaný motor

Suzuki nedávno potvrdilo svetovú premiéru pre Swift Sport novej generácie, ktorá sa odohrá na autosalóne vo Frankfurte. Žiadne ďalšie podrobnosti ale automobilka neprezradila. Nové detaily prichádzajú až teraz spolu s neoficiálne zverejnenou brožúrou. Tá nám okrem iného dáva definitívnu odpoveď na otázku, aký motor japonský hot-hatch nakoniec dostane.

Presne podľa očakávania bude pod kapotou preplňovaná jednotka. Bohužiaľ ani z aktuálne zverejnenej časti brožúry nie je jasné, aký vysoký bude výkon. Je veľmi pravdepodobné, že pôjde o štvorvalec prevzatý z Vitary S, kde motor 1.4 BoosterJet ponúka 103 kW (140 k) a 220 Nm.

Neoficiálna brožúra, ktorú zverejnili napríklad kolegovia z autoindustriya.com, tiež ukazuje ďalšie detaily, ako napríklad dve veľké koncovky výfuku, športové sedačky alebo červeno zvýraznený otáčkomer. Záujemcovia budú mať na výber šesť farieb karosérie. Menovite žltú, červenú, modrú, striebornú, šedú a čiernu.

Suzuki Swift Sport sa svetu predstaví dvanásteho septembra. Dovtedy automobilka takmer určite zverejní ešte ďalšie podrobnosti.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY