vytisknout velikost písma SUV Bentley Bentayga sa asi dočká aj coupé a športového modelu

Bentley Bentayga je obchodný trhák. Značka už pracuje na štvordverovom "kupé" modelu Bentayga. Projekt vlastne už len čaká na schválenie od Volkswagenu. Zvažuje sa aj športová verzia a model s predĺženým rázvorom.
SUV Bentley Bentayga sa asi dočká aj coupé a športového modelu

Prvé luxusné SUV automobilky Bentley je obrovský obchodný úspech. Britská značka patriaca do koncernu Volkswagen počítala s tým, že v roku 2016 dodá maximálne 3 600 kusov, ale nakoniec to vyzerá, že dodá zákazníkom až 5 600 vozidiel. Dopyt je monštruózny, rovnako ako čakacia doba. Ak si teraz objednáte Bentaygu vo vlastnej špecifikácii (čo sa tak nejako očakáva, predsa nechcete skladovku), budete radi, keď ju dostanete o rok.

Záujem núti automobilku premýšľať o ďalších verziách. V hre je akési štvordverové kupé-SUV v štýle BMW X6 a dokonca aj športový model. Práve úspech BMW X6, jeho rýchle verzia X6 M a aj športového Range Roveru SVR ukazuje, že dopyt po rýchlych luxusných SUV plne uspokojený nie je.

Šéf Bentley Wolfgang Durheimer britskému Autocar povedal, že je presvedčený o tom, že Bentley Bentayga Coupé vznikne. Vývoj na aute pracuje a vlastne sa len čaká na to, či Volkswagen nakoniec projekt schváli. Ak áno, mohla by sa Bentayga Coupé objaviť na trhu v roku 2019.

Bentley Bentayga Coupé sa má viac zamerať na dynamiku a jazdné vlastnosti. Dokonca by mohla vzniknúť aj akási športová verzia so zníženým podvozkom a agresívnejším bodykitom, čo sú veci, ktoré by pri štandardnej Bentayge asi príliš priechodné neboli. Pre Bentley je ale dôležité, aby "športové Bentayga" prilákala nových zákazníkov a neparazitovala na predajoch iných modelov značky.

Kupé Bentayga ale nie je jediný model, o ktorom sa v Bentley premýšľa. Automobilka podľa všetkého pripravuje ešte luxusnejšiu Bentaygu s predĺženým rázvorom, ktoré má osloviť predovšetkým zákazníkov v Číne a štátoch okolo Perzského zálivu. Čo bude nabudúce? Bentayga Cabrio?

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY