vytisknout velikost písma Superšport Mercedes-AMG s motorom z F1 bude mať výkon 1000 koní

Supersport Mercedes-AMG bude mať motor z formule 1. Výkon má dosahovať hodnoty 1000 koní.
Superšport Mercedes-AMG s motorom z F1 bude mať výkon 1000 koní

Prípravy ultimátneho superšportu s motorom uprostred potvrdila automobilka Mercedes-Benz už na autosalóne v Paríži. Zatiaľ sa vedelo, že špeciálny model vznikne v obmedzenom počte a že dostane pohon z formuly 1, teda preplňovaný šesťvalec 1,6 l a hybridný systém.

Teraz Mercedes priblížil aj čísla. Šéf divízie AMG Tobias Moers britskému Autocar priznal, že cestný model bude mať výkon 1000 koní. V jednotkách SI to robí 735 kW, ale číslovka 1000 sa v propagačných materiáloch bude vynímať lepšie. Asi nemusíme pripomínať, že rovnakého výkonu dosahovalo Bugatti Veyron s osemlitrovou tisícšesťstovkou.

Mercedes tak sľubuje absolútne šokujúci výkon 625 koní na liter. Treba však dodať, že rovnako ako vo formule bude aj v prípade cestného modelu vrcholný výkon záležať na množstvo uskladnenej elektrickej energie. Vrcholný model Mercedes-AMG sa má predstaviť v roku 2018 a podľa Mercedesu bude vyrobených maximálne 200 alebo 300 kusov.

Nemecká automobilka nie je sama, ktorá pracuje na podobnom superšporte s technikou z F1. Porovnateľné auto pripravuje aj britská automobilka Aston Martin, ktorá spojila sily s Red Bullom. Nie je bez zaujímavosti, že Aston Martin teraz berie do sériových áut motory od Mercedesu... Ferrari už vlastný tisícikoňový superšport má, aj keď Ferrari LaFerrari sa spolieha stále na tradičný atmosférický dvanásťvalec a malý elektromotor.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY