vytisknout velikost písma Superšport Aston Martin Valkyrie konečne v sériovej podobe

Aston Martin predstavil "finálnu" podobu superšportu Valkyrie. Na vývoji spolupracuje Red Bull Racing. Za návrhom stojí konštruktér Adrian Newey. Vyrobených bude 150 cestných a 25 okruhových kusov. Výkon dosiahne hodnotu približne 1000 koní.
Superšport Aston Martin Valkyrie konečne v sériovej podobe

Vrcholný superšport značky Aston Martin je zase bližšie realite. Na jar sme mohli v Ženeve vidieť koncept a teraz britská malosériová automobilka predstavila prakticky už finálnu podobu tohto veľmi futuristického vozidla. Aston Martin tvrdí, že dizajn a riešenia interiéru sú hotové z 95% a meniť sa budú už len detaily podľa toho, aké výsledky vozidlo ukáže počas testovania.

Z detailných štúdiových snímok možno vidieť, že toto je skôr kapotovaná formula, respektíve kríženec medzi špeciálom LPM1 pre Le Mans, formule, superšportu a McLarenu F1. Presné technické špecifikácie ešte známe nie sú, ale auto má vážiť okolo 1000 kg a výkon má dosahovať tisíce koní.

Na technickom vývoji sa podieľa Red Bull Racing. Vozidlo nesie aj jeho meno. Síce sa oficiálne volá Aston Martin Valkyrie, ale ďalšie označenie je AM-RB 001. Za návrhom stojí sám veľký Adrian Newey, ktorý je považovaný za jedného z najtalentovanejších konštruktérov všetkých čias. V F1 sa preslávil predovšetkým svojráznou interpretáciou pravidiel, ale hlavne sa nikdy nebál prísť s nevyskúšaným a novým riešením.

Ako môžete vidieť z fotografií, celým autom sa nesie duch jednoduchosti a minimalizmu. Aston Martin vyrobí len 150 cestných áut a 25 okruhových špeciálov. Celá produkcia áut s cenovkou okolo 3 milión eur už je údajne rozobratá. Prvé "sériové" kusy by mali vyraziť na cesty a pretekársku dráhu v roku 2018.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY