vytisknout velikost písma Subaru S208 je rýchlejšie a ostrejšie STI so silnejším motorom

Subaru pripravuje ešte ostrejšie a rýchlejšie STI. Na našom trhu sa ale vôbec predávať nebude, je to verzia pre Japonsko. Záujemcovia si musia počkať, či na nich vyjde šťastný žreb.
Subaru S208 je rýchlejšie a ostrejšie STI so silnejším motorom

Subaru urobí radosť domácim fanúšikom v rámci autosalóne v Tokiu striktne limitovanou edíciou sedanu WRX STI, ktorá sa volá S208. Vznikne len 450 kusov, ktoré sa predajú výhradne v Japonsku. Ostatné trhy vrátane toho nášho majú bohužiaľ smolu. Avšak nikdy nehovor nikdy a možno sa niektoré prvky dostanú k nám aspoň ako aftermarket tuning.

Strecha Subaru S208 je vyrobená z karbónu. To usporí pár kilogramov hmotnosti a predovšetkým zníži ťažisko. Preladenia sa samozrejme dočkal aj podvozok. Sľubuje ešte ostrejšie reakcie a viac priľnavosti hlavne na okruhu, kde určite prídu vhod nové "lepivé" pneumatiky a ľahšie kolesá a rýchlejšie riadenie.

Hoci Subaru zatiaľ nehovorí o presnom výkone, motor má byť silnejší. Skoršie podobne ladené verzie ponúkali zhruba o 5% väčší výkon a o asi 10% vyšší krútiaci moment. Na presné čísla si ale musíme počkať na autosalón v Tokiu, ktorý sa koná na konci októbra.

Zaujímavé je, že aby Subaru predišlo špekuláciám a mohlo sa dostať na skutočne "všetkých" fanúšikov (nie len tých nechutne bohatých), autá sa budú žrebovať. Kto bude mať záujem, zloží zálohu a jeho meno sa vhodí do osudia. Keď bude model oficiálne uvedený na trh, Subaru jednoducho vyžrebuje 450 šťastných záujemcov.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY