vytisknout velikost písma Subaru S208 je rýchlejšie a ostrejšie STI so silnejším motorom

Subaru pripravuje ešte ostrejšie a rýchlejšie STI. Na našom trhu sa ale vôbec predávať nebude, je to verzia pre Japonsko. Záujemcovia si musia počkať, či na nich vyjde šťastný žreb.
Subaru S208 je rýchlejšie a ostrejšie STI so silnejším motorom

Subaru urobí radosť domácim fanúšikom v rámci autosalóne v Tokiu striktne limitovanou edíciou sedanu WRX STI, ktorá sa volá S208. Vznikne len 450 kusov, ktoré sa predajú výhradne v Japonsku. Ostatné trhy vrátane toho nášho majú bohužiaľ smolu. Avšak nikdy nehovor nikdy a možno sa niektoré prvky dostanú k nám aspoň ako aftermarket tuning.

Strecha Subaru S208 je vyrobená z karbónu. To usporí pár kilogramov hmotnosti a predovšetkým zníži ťažisko. Preladenia sa samozrejme dočkal aj podvozok. Sľubuje ešte ostrejšie reakcie a viac priľnavosti hlavne na okruhu, kde určite prídu vhod nové "lepivé" pneumatiky a ľahšie kolesá a rýchlejšie riadenie.

Hoci Subaru zatiaľ nehovorí o presnom výkone, motor má byť silnejší. Skoršie podobne ladené verzie ponúkali zhruba o 5% väčší výkon a o asi 10% vyšší krútiaci moment. Na presné čísla si ale musíme počkať na autosalón v Tokiu, ktorý sa koná na konci októbra.

Zaujímavé je, že aby Subaru predišlo špekuláciám a mohlo sa dostať na skutočne "všetkých" fanúšikov (nie len tých nechutne bohatých), autá sa budú žrebovať. Kto bude mať záujem, zloží zálohu a jeho meno sa vhodí do osudia. Keď bude model oficiálne uvedený na trh, Subaru jednoducho vyžrebuje 450 šťastných záujemcov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY