vytisknout velikost písma Štvordverové Lamborghini zrejme dostane techniku Porsche Panamera

Lamborghini plánuje ďalší štvordverový model. Po SUV Urus dorazí aj supersedan. Platformu si požičia od Porsche Panamera. Na trhu sa objaví v roku 2021 s plug-in hybridným pohonom.
Štvordverové Lamborghini zrejme dostane techniku Porsche Panamera

Rok 2021 by mal priniesť premiéru úplne novej modelovej rady vozidiel značky Lamborghini. Chystá sa totiž štvordverový supersedan. Že to nie je v Lamborghini nič nové? Ako sa to vezme, plány na podobné auto sú staré už desať rokov, veď koncept Lamborghini Estoque sa predstavil v Paríži v roku 2008. Pred viac ako deviatimi rokmi.

Pre taliansku značku patriaca do koncernu Volkswagen bude dôležitá predovšetkým ziskovosť projektu. Asi nikoho neprekvapí, že Lamborghini pre podobné auto nemá k dispozícii platformu, takže bude musieť siahnuť do koncernovom sklade. Jedna možnosť tu ale je, platforma MSB od Porsche, ktorú má napríklad nová Panamera.

Modulárna platforma pre vozidlá s motorom vpredu pozdĺžne a pohonom zadných kolies slúži tiež ako základ novému Bentley Continental. Naproti tomuto sedanu Lamborghini, ktorý ešte nemá meno, sa pripravuje aj SUV Urus, ale to dostane platformu MLB Evo určenú napríklad pre Porsche Cayenne.

Ako píše britský Autocar, projekt je ešte len na začiatku, ale Lamborghini cíti príležitosť na trhu. Vďaka zdieľaniu platformy a motorom v rámci koncernu sa tak podarí ušetriť za vývoj značné prostriedky, čím si výrobca zaistí dobré marže a ziskovosť. Rovnako ako SUV Urus sa zrejme aj štvordverový sedan dočká plug-in hybridnej verzie. Na diesel už zabudnite, pri tom práve v súvislosti s konceptom Estoque sa hovorilo o motore V12 TDI. Ale to už je deväť rokov späť a doba sa mení.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY