vytisknout velikost písma Štúdia Mercedes-Benz Aesthetics A naznačuje nový návrh

Mercedes plánuje nástupcu kompaktných modelov. Budúci dizajn naznačuje štúdia Aesthetics A. Počas nasledujúcich troch rokov by sa prvky z tejto štúdie mali objaviť na ôsmich nových modeloch.
Štúdia Mercedes-Benz Aesthetics A naznačuje nový návrh

V marci tohto roku uplynie od predstavenia súčasnej generácie Mercedesu-Benz triedy A už päť rokov, takže sa nemožno čudovať tomu, že automobilka pripravuje nástupcu. Ten okrem iného dostane aj nový dizajn, ktorý naznačuje aktuálne štúdia Aesthetics A.

Koncept Aesthetics A ale nepredstavuje priamo hatchback, ale základné línie kompaktného sedanu. Chystaná generačná obmena sa totiž netýka iba hatchbacku, zmenia sa všetky kompaktné modely všeobecne. Počas nasledujúcich troch rokov by sa malo predstaviť až osem nových automobilov, ktoré dostanú prvky zo štúdie Aesthetics A. Tešiť sa teda môžeme na nové CLA, základné triedu A alebo malý crossover GLA.

Najvýraznejším prvkom je nová maska ​​chladiča. Ako je vidieť, Mercedes nasadí prednú časť podobnú tomu, čo nedávno dostalo v rámci modernizácie kupé AMG GT. Zaujímavá je aj ostrá línia tiahnuca sa cez celú karosériu od predných svetiel až k tým zadným.

Mercedes-Benz Aesthetics A nadväzuje na podobné koncepty z rokov minulých, kedy sa postupne predstavili štúdie Aesthetics No. 1 (2010), Aesthetics No. 2 (2011), Aesthetics 125 (2011) a Aesthetics S (2012). Na ďalšie podrobnosti týkajúce sa novej generácie kompaktných modelov značky Mercedes si ale musíme ešte počkať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY