vytisknout velikost písma Stará Škoda Rapid je údajne najhoršie športové auto na svete

Americký magazín Motor1 vyhlásil najhoršie športové vozidlo sveta. Tým najhorším je údajne Škoda Rapid z 80. rokov. Dôvodom je slabý výkon, zlá kvalita a podpriemerné jazdné vlastnosti.
Stará Škoda Rapid je údajne najhoršie športové auto na svete

Pred časom sme vám ponúkli galériu pätnástich športových socialistických áut, kde samozrejme nechýbala ani Škoda Rapid ako u nás v podstate jediný dostupný športový automobil osemdesiatych rokov. Podľa niektorých názorov ale vôbec nešlo o vydarený automobil. Kolegovia z amerického magazínu Motor1 si dokonca myslia, že starý Rapid je tým vôbec najhorším športovým automobilom na svete.

Dôvody? Predovšetkým nedostatočný výkon a podpriemerná dynamika. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvalo 16,5 s. Ďalšími argumentmi sú zlé jazdné vlastnosti dané nie práve ideálnym rozložením hmotnosti a rôzne technické problémy. Napríklad časté prehrievanie motora. Celkovo je starý Rapid údajne výrazne lepší než základné prevedenie s karosériou sedan, aj tak to vraj na štandardy osemdesiatych rokov nestačilo.

Šéfredaktor amerického magazínu Motor1 Adrian Padeanu ale so záverom svojich kolegov tak celkom nesúhlasí. Podľa jeho názoru je potrebné sa na Rapid pozerať ako na veľmi lacný automobil, ktorý stále ponúkal celkom zábavnú jazdu vzhľadom k svojej nízkej cene.

Nech už si ale myslia kolegovia z Motor1 o Škode Rapid čokoľvek, faktom zostáva, že to je zaujímavý model. Zas až toľko exemplárov vyrobených nebolo (celkom 22 475 kusov). Ak sa v súčasnosti objaví na predaj zachovalý kus, ktorý nebol napadnutý kutilom, záujemcovia sú ochotní zaplatiť pokojne aj 6-7 tisíc eur. Takže ak máte v garáži peknú Škodu Rapid, môžu vám byť názory magazínu Motor1 ukradnuté, pretože vlastníte auto, z ktorého sa časom stane veľmi cenený veterán.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY