vytisknout velikost písma Špeciálne BMW M5 bude zdržiavať motorkárov počas MotoGP

BMW predstavilo oficiálny safety car pre MotoGP. Sprievodná M5 sa okrem "majákov" na streche nijako zásadne od sériovej nelíši. Vozidlo slúži hlavne ako pojazdná reklama na diely z programu M Performance. V MotoGP, na rozdiel od Formuly 1, safety car v závode prakticky nevidíme.
Špeciálne BMW M5 bude zdržiavať motorkárov počas MotoGP

BMW je oficiálny partner seriálu MotoGP a má tú príležitosť predstavovať oficiálne safety car priamo na trati. Počas finálového pretekárskeho víkendu tohtoročného šampionátu MotoGP v španielskej Valencii sa predstaví nové BMW M5 upravené na sprievodný voz. Ako sa dalo čakať, vozidlo vychádza zo sériovej M5, ale bol doplnený o prvky z programu M Performance.

Radu týchto doplnkov si môžete na svoju M5 objednať aj u svojho BMW dealera, ale predsa len je tu pár špecialít, ktoré sú vyhradené pre oficiálny safety car. Logicky má vozidlo na streche výstražné svetlá a upravené ovládanie svetiel. Nechýba vysielačka a nevyhnutné vybavenie safety caru. Nutné je tiež bezpečnostné upínanie kapoty.

Pokiaľ ide o doplnky BMW M Performance, zaujímavosťou je určite prototyp predného "lízatka" pod nárazníkom, ktoré zatiaľ v predaji nie je. BMW ho "testuje" na tejto M5.

Z techniky pod kapotou sa nič zásadné nemení. Aj safety car BMW M5 má preplňovaný osemvalec 4,4 l s výkonom 600 koní a krútiacim momentom 750 Nm. Silu prenáša prvýkrát v histórii na všetky kolesá upravený systém xDrive, ktorý možno rozpojiť a z vozidla sa razom stane zadný náhon.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY