vytisknout velikost písma Špeciálne BMW M5 bude zdržiavať motorkárov počas MotoGP

BMW predstavilo oficiálny safety car pre MotoGP. Sprievodná M5 sa okrem "majákov" na streche nijako zásadne od sériovej nelíši. Vozidlo slúži hlavne ako pojazdná reklama na diely z programu M Performance. V MotoGP, na rozdiel od Formuly 1, safety car v závode prakticky nevidíme.
Špeciálne BMW M5 bude zdržiavať motorkárov počas MotoGP

BMW je oficiálny partner seriálu MotoGP a má tú príležitosť predstavovať oficiálne safety car priamo na trati. Počas finálového pretekárskeho víkendu tohtoročného šampionátu MotoGP v španielskej Valencii sa predstaví nové BMW M5 upravené na sprievodný voz. Ako sa dalo čakať, vozidlo vychádza zo sériovej M5, ale bol doplnený o prvky z programu M Performance.

Radu týchto doplnkov si môžete na svoju M5 objednať aj u svojho BMW dealera, ale predsa len je tu pár špecialít, ktoré sú vyhradené pre oficiálny safety car. Logicky má vozidlo na streche výstražné svetlá a upravené ovládanie svetiel. Nechýba vysielačka a nevyhnutné vybavenie safety caru. Nutné je tiež bezpečnostné upínanie kapoty.

Pokiaľ ide o doplnky BMW M Performance, zaujímavosťou je určite prototyp predného "lízatka" pod nárazníkom, ktoré zatiaľ v predaji nie je. BMW ho "testuje" na tejto M5.

Z techniky pod kapotou sa nič zásadné nemení. Aj safety car BMW M5 má preplňovaný osemvalec 4,4 l s výkonom 600 koní a krútiacim momentom 750 Nm. Silu prenáša prvýkrát v histórii na všetky kolesá upravený systém xDrive, ktorý možno rozpojiť a z vozidla sa razom stane zadný náhon.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY