vytisknout velikost písma Španielsky súrodenec Škody KodiaQ sa bude volať Donosti, Aran alebo Teide

Seat vybral deväť mien, z ktorých vzíde názov veľkého SUV. Návrh na meno mohol zaslať ktokoľvek, zišlo sa cez desať tisíc tipov. Tri finálne mená budú oznámené na autosalóne vo Frankfurte. Z následného hlasovania potom vzíde konečný názov. Španielsky KodiaQ bude odhalený 15. októbra.
Španielsky súrodenec Škody KodiaQ sa bude volať Donosti, Aran alebo Teide

Po Škode a Volkswagene ponúkne svoje veľké sedemmiestne SUV aj Seat. Táto skutočnosť bolo oznámená už na autosalóne v Ženeve. Španielsky denník El País vtedy vo svojom článku vzniesol zdanlivo nevinnú otázku: A ako by ste nové SUV pomenovali vy? Na Seat následne dorazilo veľké množstvo rôznych tipov, takže nakoniec automobilka vyhlásila verejný výber mena oficiálne. Dnes bolo oznámených deväť finálnych návrhov.

Verejnosť zaslala celkom 10 130 návrhov. Vždy malo ísť o nejaké španielske miesto. Ľudí z automobilky následne všetky tipy prebrali a postupne vyradili tie nevhodné. Najprv bolo potrebné vyhodiť nápady, ktoré sa nehodili k ostatným modelom značky. Potom sa riešilo, či konkrétny návrh dá dobre vyslovovať v rôznych jazykoch a či má v rôznych jazykoch pozitívne konotácie. To aby sa neprihodila podobná vec, aká sa stala automobilke Hyundai pri modeli Kona (čo prenesene znamená v portugalčine veľmi piepornú nadávku). A nakoniec bolo treba vyriešiť, či zostávajúce názvy možno použiť a či už nie sú registrované inými automobilkami.

Španielska variácia na Škodu KodiaQ sa teda bude volať Seat Abrera, Seat Alboran, Seat Aran, Seat Aranda, Seat Avila, Seat Donosti, Seat Tarifa, Seat Tarraco, alebo Seat Teide. Do frankfurtského autosalónu Seat výber ďalej zúži na posledné tri mená. Vzhľadom k tomu, že aktuálne SUV značky sa volajú Ateca a Arona, vyzerajú ako celkom pravdepodobné mená začínajúce písmenom A.

Každopádne trojica finalistov bude oznámená 12. septembra. Verejnosť potom bude môcť hlasovať do 25. septembra. Auto ako také Seat predstaví 15. októbra, jeho konečný názov oznámi ešte predtým.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY