vytisknout velikost písma Škoda v roku 2017 predstaví novú generáciu SUV Yeti a facelift Rapidu

Budúci rok sa predstaví nová generácia SUV Škoda Yeti. Očakáva sa aj facelift modelu Rapid. Od septembra 2017 bude Škoda udávať spotrebu podľa nových noriem WLTP. Dozvieme sa aj ďalšie informácie o chystanom elektromobile.
Škoda v roku 2017 predstaví novú generáciu SUV Yeti a facelift Rapidu

V Mladej Boleslavi majú naponáhlo. Budúci rok sa totiž očakáva premiéra dvoch nových modelov. V septembri na autosalóne vo Frankfurte by sme mali vidieť úplne novú generáciu SUV Škoda Yeti. O nej zatiaľ vieme, že je technicky príbuzný modelu KodiaQ a Seatu Ateca. S Atecou má nový Yeti zdieľať aj základný skelet karosérie a pohonnej jednotky. Avšak "plecharina" bude vyzerať inak ako v Atece. Rovnako tak svetlá, nárazníky a interiér.

Len pripomenieme, že kým súčasný Yeti využíva podvozkovú platformu PQ35, nová generácia vyjde na modulárnej platforme MQB. Yeti bude tiež prvý model značky homologovaný podľa nových smerníc pre meranie spotreby paliva a emisií WLTP, ktoré začnú platiť v septembri 2017. Pretože sa Yeti bude predávať až po tomto dátume (na trh zrejme dorazí až na začiatku roka 2018), uvidíme už v tabuľkách "nové" čísla spotreby.

Ďalšou očakávanou novinkou je modernizácia modelu Škoda Rapid. V jeho prípade sa prechod na novú platformu neočakáva. V rámci faceliftu dôjde len k miernej úprave zovňajšku a rozšíreniu výbavy. Pravdepodobný je aj nový palubný systém pre lepšiu konektivitu s modernými smartfónmi. Pod kapotu sa tiež pozrie trojvalec 1.0 TSI. Súčasný Rapid by mal vo výrobnom programe vydržať minimálne do roku 2020.

Pokiaľ ide o ďalšie škodovácke novinky na rok 2017, príde paket Sportline pre SUV KodiaQ a dozvieme sa ďalšie informácie o projekte elektrickej a hybridnej škodovky. Práce na plug-in hybridnom a plne elektrickom automobile značky Škoda sú už v plnom prúde.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY