vytisknout velikost písma Škoda údajne prinesie KodiaQ RS s motorom 2.0 BiTDI z Passatu

Škoda KodiaQ by mala byť druhým skutočným RS v ponuke. Pod kapotou modelu KodiaQ RS nájdeme dvakrát preplňovaný diesel s parametrami 240 koní a 500 Nm. S inými športovými modelmi Škoda zatiaľ nepočíta. Kedy dorazí KodiaQ RS, to sa zatiaľ nevie.
Škoda údajne prinesie KodiaQ RS s motorom 2.0 BiTDI z Passatu

Škoda aktuálne ponúka iba jeden naozajstný športový model, a síce Octaviu RS. Fabia RS zmizla už skôr a niečo ako Superb RS sa nechystá, hoci Superb 2.0 TSI 4×4 (206 kW) je najrýchlejším modelom, aký kedy Škoda predávala. Teraz to ale vyzerá, že sa ponuka modelov RS predsa len rozrastie. Ďalším v poradí má byť KodiaQ RS.

So správou prišli kolegovia z britského magazínu Evo, ktorí počas premiéry omladenej Škody Octavie pohovorili so šéfom výskumu a vývoja Christianom Strube. Ten poprel príchod Citigo RS, hoci Volkswagen s modelom up! GTI počíta. Veľmi neistý je podľa neho aj osud modelu Superb RS, ale naopak sa máme tešiť na KodiaQ RS. Strube rovno spresnil aj to, čo nájdeme pod kapotou.

Pôjde o motor 2.0 BiTDI, ktorý sa predstavil spolu s aktuálnou generáciou Volkswagenu Passat a ktorý už nájdeme aj v Tiguane. KodiaQ RS by tak s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkol vodičovi výkon 176 kW (240 k) a krútiaci moment 500 Nm. Samozrejmosťou je automatická prevodovka a pohon všetkých kolies. Akcelerácia z nuly na 100 km/h by potom bola záležitosťou zhruba na 6,5 ​​s.

Kedy by sa mal KodiaQ RS objaviť na trhu, to už Christian Strube nepovedal. Ak nakoniec dôjde na jeho slová, v dohľadnej dobe to nebude. Škoda zatiaľ predstavila iba základnú verziu, ktorú budú nasledovať varianty Sportline alebo Laurin & Klement.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY