vytisknout velikost písma Škoda Superb s hybridným pohonom dorazí v roku 2019

Prvé hybridné auto značky Škoda bude Superb. Techniku si vypožičia od Volkswagenu Passat GTE.
Škoda Superb s hybridným pohonom dorazí v roku 2019

Že sa do niekoľkých rokov objavia na trhu hybridné a elektrické vozidlá značky Škoda, to asi žiadne prekvapenie nie je. Koncern Volkswagen postupne predstavuje nové koncepty a sériové autá s elektrickým pohonom. Je logické, že sa tieto systémy dostanú aj do áut z Mladej Boleslavi. Teraz už ale poznáme prvý oficiálny termín.

Šéf Škody Bernhard Maier potvrdil britskému Autocaru, že prvým hybridným modelom bude model strednej triedy Superb. Požičia si technický základ z Volkswagenu Passat GTE a na trh sa dostane v roku 2019. Rovnakú techniku potom dostane aj Škoda KodiaQ.

Podľa Maiera vzniká hybridný Superb predovšetkým pre Čínu, kde značka očakáva zvýšený dopyt po podobných modeloch. Číňania totiž rozbiehajú systém dotácií pre elektrické a plug-in hybridné autá.

 

Škoda sa s podobnými modelmi ponáhľať nemusí, verí Maier. Naopak je pre značku lepšie počkať, až sa technika odskúša a až bude jej výroba vďaka úsporám z rozsahu lacnejšia.

Šéf českej automobilky tiež naznačil, že sa chystá rovnako plne elektrický model založený na technickom základe predstavenom v koncepte Volkswagen I.D. Nechcel ale približovať ďalšie detaily okrem toho, že dizajn elektrickej škodovky bude unikátny. Plne elektrická Škoda by sa mala predstaviť v roku 2020.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY