vytisknout velikost písma Škoda predstavuje facelift Octavie na pokračovanie

Octavia 2017 ponúkne iné dekory, nové čalúnenie a sklopné stolíky pre zadných cestujúcich.
Škoda predstavuje facelift Octavie na pokračovanie

Škoda sa rozhodla predstavovať modernizáciu Octavie postupne. Najprv sme si prezreli niekoľko základných fotiek a prečítali úvodné informácie, potom dorazili ďalšie obrázky a dnes boli zverejnené informácie týkajúce sa interiéru a výbavy. Vďaka novým snímkam môžeme tiež konečne nahliadnuť do interiéru vylepšenej Octavie.

Octavia dostala v rámci modernizácie napríklad upravené ovládače klimatizácie, iné čalúnenie a nové dekory. Menil sa aj prístrojový štít. Zakúpiť si môžete aj ambientné osvetlenie ponúkajúce desať farieb.

Automobilka taktiež pridala niekoľko nových "jednoducho-inteligentných" riešení. Tak napríklad dno držiakov nápojov na stredovom tuneli je tvarované tak, aby do neho zapadlo dno PET fľaše. Vďaka tomu možno fľašu otvoriť jednou rukou. Do kufra sa nasťahovalo vyberateľné svietidlo a na zadnú stranu predných sedadiel si budete môcť po novom objednať výklopné stolíky. Octavia po novom ponúkne aj vyhrievaný volant a takzvané personalizovatelné kľúče.

Vtip týchto kľúčov spočíva v tom, že vozidlo ich dokáže vzájomne rozlíšiť a po odomknutí konkrétnom kľúčom zvolí konkrétne nastavenie pracoviska vodiča, ktoré sa k nemu vzťahuje. Než teda zasadnete do auta, budete mať nastavené sedadlo, zvolený jazdný režim, nastavenú klimatizáciu alebo vnútorné osvetlenie. Tieto "inteligentné" kľúče dostanete tri.

Ako už asi viete, facelift priniesol predovšetkým radikálne prerobenú prednú časť a nový motor 1.5 TSI. Prvé hotové autá dorazia ku svojim majiteľom začiatkom budúceho roka,

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY