vytisknout velikost písma Škoda odštartovala sériovú výrobu modelu Karoq

Škoda dnes oficiálne spustila sériovú výrobu modelu Karoq. Aj tento model sa vyrába v českých Kvasinách. Prví zákazníci dostanú svoje vozidlo v októbri.
Škoda odštartovala sériovú výrobu modelu Karoq

Zrejme najdôležitejšia mladoboleslavská novinka tohto roku sa predstavila už v máji tohto roka, prví záujemcovia si však na svoje vozidlo ešte nejakú dobu počkajú. Oficiálna sériová výroba bola totiž zahájená až dnes.

Aj Karoq sa vyrába v závode v Kvasinách. Z rovnakej výrobnej linky už schádzajú aj Superb, Superb Combi, KodiaQ alebo aj dvojča v podobe Seatu Ateca. Od roku 2009 tu tiež vznikal Yeti ako predchodca Karoqu. Jeho produkcia bola definitívne ukončená tento rok v júni.

Od roku 2015 investovala Škoda do závodu v Kvasinách zhruba 422 miliónov eur. Jeho výrobná kapacita bude v blízkej budúcnosti rásť, pričom cieľom je produkcia čítajúca 295 000 automobilov ročne.

Len pripomenieme, že Škoda začala prijímať prvé objednávky na Karoq začiatkom júla. Zatiaľ nie je k dispozícii základná výbava Active, takže sa tento model sa svojou cenou pod 20-tisíc eur nezmestí. Kto naopak bude priplácať úplne za všetko, ten sa môže dostať aj cez 40-tisíc eur.

Aj Škoda Karoq bude samozrejme jedným z mnohých exponátov, ktoré sa verejnosti predstavia na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY