vytisknout velikost písma Škoda Octavia RS kombi má po tuningu od ABTu 315 koní

ABT pripravil tuningový program pre Škodu Octavia RS. Výkon dosahuje po čiptuningu až na 315 koní. V oficiálnej ponuke úprava nie je, je to limitovaná edícia. Vznikne len 25 upravených Octaviou RS pre dealerov v Stuttgarte.
Škoda Octavia RS kombi má po tuningu od ABTu 315 koní

Nedá sa očakávať, že by sa v dohľadnej dobe objavil v ponuke značky Škoda športovejší a výkonnejší model než Octavia RS 245. Pritom v iných koncernových aplikáciách vie motor 2.0 TFSI poskytnúť aj viac ako 300 koní. Čo teda s tým? Pomôže tuning.

Riešenie problému objavili v dielni úpravcu ABT. Ako základ poslúžil sériový model, ktorý dáva z motora 2.0 TSI predným kolesám výkon 169 kW (230 koní) a krútiaci moment 350 Nm. ABT sa pozrel hlavne na riadiacu jednotku, lebo úpravca hovorí o systéme ako o ABT Engine Control Unit a o ďalších úpravách sa nezmieňuje.

Výsledkom je výkon 232 kW (315 koní) a krútiaci moment 450 Nm, čo bude na predné kolesá Octavie RS naozaj veľa. ABT samozrejme znížil o 20 mm podvozok a pritvrdil pružiny, ale aj tak budú mať predné pneumatiky 225/35 R19 na ráfikoch 8,5×19 ET45 s prenosom výkonu veľa práce.

Inak sa nemecký úpravca držal pri zemi a Škoda Octavia RS nedostala žiadny nezmyselný bodykit alebo nejakú hrôzu hrajúcu sa na spojler. Nikde sme sa nedočítali ani o úpravách prevodovky, bŕzd alebo ďalších dôležitých komponentov. O cene úpravca nehovorí, pretože sa jedná o špeciálnu úpravu obmedzenú na 25 kusov výhradne pre štyroch dílerov vozidiel koncernu VW patriaceho do skupiny Emil Frey.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY