vytisknout velikost písma Škoda Octavia od JE Design: 300 koní, 258 km/h a nižší podvozok

Motor posilnil na 300 koní a 430 Nm. Akcelerácia z nuly na 100 km/h je lepšia o 0,2 sekundy.
Škoda Octavia od JE Design: 300 koní, 258 km/h a nižší podvozok

Škoda Octavia je rozhodne obľúbený základ pre najrôznejšie úpravy, čo nakoniec dokazuje aj aktuálny tuning od spoločnosti JE Design. Tá vzala verziu RS230 a dopriala jej komplexnú starostlivosť zahŕňajúcu vylepšenia dizajnu, podvozku aj motora.

Štandardná Octavia RS230 ponúka 169 kW (230 k) a 350 Nm, po zásahu ľudí od JE Design narastie výkon na 221 kW (300 k) a krútiaci moment na 430 Nm. Takto upravená Octavia došprintuje z nuly na 100 km/h za 6,6 s, čo je o 0,2 s lepší čas ako pri sériovej variante. Maximálna rýchlosť je po úprave 258 km/h.

Okrem vyššieho výkonu môže Octavia dostať aj nerezový výfuk s elektronicky ovládanými klapkami. Tie sú prepojené s nastavením jazdných režimov, takže v režimoch Eco a Normal zostanú uzavreté, zatiaľ čo v režime Sport sa otvorí a Octavia začne produkovať ostrejší zvuk.

Čo sa podvozku týka, ponúka JE Design dve možnosti. Tá civilnejšia pracuje so svetlou výškou zníženou o 35 mm, radikálnejšou alternatívou je úprava pracujúca s dielmi KW, ktorá navyše umožňuje nastavovať podvozok podľa potreby. V tom najextrémnejším naladenie bude Octavia nižšia o plných 65 mm.

Po stránke dizajnu došlo k tradičným zmenám zahŕňajúcim difúzor pod zadným nárazníkom, prídavný spojler pod tým predným a dvadsaťpalcové kolesá s pneumatikami 235/30 ZR20, ktoré vidíte na priložených fotkách. Záujemcovia túžiaci po civilnejšej úprave môžu samozrejme siahnuť po iných kolesách. V ponuke sú veľkosti osemnásť a devätnásť palcov.

je_design_octa_01.jpgje_design_octa_02.jpgje_design_octa_03.jpg

je_design_octa_05.jpgje_design_octa_06.jpgje_design_octa_07.jpg

je_design_octa_08.jpgje_design_octa_09.jpgje_design_octa_10.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY