vytisknout velikost písma Škoda láka na špeciálnu edíciu Octavie

Škoda čoskoro predstaví limitovanú edíciu modelu Octavia. Ako naznačuje prvý obrázok, nemá zdvojené svetlá. Problém je len v tom, že túto Octaviu u nás nekúpite. Mieri totiž na indický trh.
Škoda láka na špeciálnu edíciu Octavie

O facelifte Škody Octavia toho bolo napísané viac než dosť, najmä o dizajne prednej časti s delenými svetlometmi. Zdá sa, že existuje dosť ľudí, ktorým sa táto zmena nepáči. Určite ich poteší správa o tom, že Škoda prisľúbila v dohľadnej dobe príchod limitovanej edície. Ako ukazuje prvý obrázok, tá delené svetlomety nemá.

Presné detaily zatiaľ nie sú k dispozícii. Všeobecné špekulácie sľubujú názov "Onyx edition" a skôr kozmetické vylepšenia. Lenže je tu drobný háčik. Túto limitovanú edíciu Škody Octavia s klasickými svetlometmi u nás nekúpite. Ide totiž o novinku určenú pre indický trh, kam štvoroké prevedenie stále nedorazilo.

Škoda ponúka v Indii model Octavia v kombinácii s motorizáciami 1.4 TSI (110 kW/150 k), 1.8 TSI (132 kW/180 k) a vznetovým dvojlitrom naladeným na 105 kW (143 k). Silnejší benzínový motor a diesel môžu tamojší zákazníci doplniť o automatickú prevodovku.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY