vytisknout velikost písma Škoda KodiaQ Sportline: 20-palcové kolesá, športové sedačky a štandardná technika

Okrem Škody KodiaQ Scout sa zhruba o mesiac v Ženeve predstaví aj prevedenie Sportline. KodiaQ Sportline môže mať až dvadsaťpalcové kolesá. Drobné zmeny na karosérii zahŕňajú napríklad čierno lakované detaily. Podvozok aj motory zostávajú rovnaké.
Škoda KodiaQ Sportline: 20-palcové kolesá, športové sedačky a štandardná technika

Po včerajšom odhalení modelu KodiaQ Scout prichádza Škoda s ďalšou variantou. Tentokrát došlo na športovo strihanou výbavu Sportline. Žiadne zásadné úpravy ale nečakajte, menili sa len drobnosti. Základná technika je aj v prípade KodiaQ Sportline úplne štandardná.

Škodu KodiaQ Sportline spoznáte na pohľad podľa čierno lakovaných detailov typu masky chladiča, krytov spätných zrkadiel a rámčekov okolo bočných okien. Štandardom budú pre túto verziu devätnásťpalcové hliníkové kolesá, záujemcovia si však môžu priplatiť dokonca aj za dvadsiatky.

Kodiaq_SportLine_34FRONT.jpgKodiaq_SportLine_34REAR.jpg

V interiéri môžete očakávať športové sedadlá čalúnené Alcantarou alebo kovové pedále. Vodič dostane pri prevedení Sportline k dispozícii aj informácie o preťaženie, tlaku turbodúchadla, aktuálnom výkone alebo teplote oleja. Samozrejmosťou je potom relatívne bohatá výbava, aj keď aj tu bude stále za čo priplácať. Napríklad adaptívne tlmiče DCC v sériovej výbave nenájdete.

KodiaQ Sportline zaobstaráte s jedným z dvoch zážihových motorov (1.4 TSI 110 kW a 2.0 TSI 132 kW), alebo môžete siahnuť po jednej z dvoch variantov vznetového štvorvalca 2.0 TDI (110 alebo 140 kW). Silnejšiu motorizácie dostane vždy automat a pohon všetkých kolies, u tých slabších bude k dispozícii manuál aj prednokolka.

Svetovú premiéru má Škoda KodiaQ Sportline naplánovanú na ženevský autosalón, kde sa predstaví aj terénny KodiaQ Scout.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY