vytisknout velikost písma Škoda KodiaQ má smolu. Do finále ankety Car of the Year 2017 nepostúpila

Anketa Car of the Year 2017 pozná sedem finalistov. Škoda KodiaQ do finále nepostúpila. Naopak medzi finalistami nájdeme napríklad Alfu Romeo Giulia, Volvo S90, Nissan Micra alebo Toyotu C-HR.
Škoda KodiaQ má smolu. Do finále ankety Car of the Year 2017 nepostúpila

Anketa Car of the Year 2017 pozná sedem finalistov, z ktorých vzíde celkový víťaz. Medzinárodnúporotu zaujala napríklad Alfa Romeo Giulia, naopak ani jedno z nových koncernových SUV sa do finále neprebojovalo. Už teraz je teda jasné, že Škoda KodiaQ titul európskeho auta roka nezíska.

Rozhodovať sa bude medzi Alfou Romeo Giulia, novým Citroënom C3, Mercedesom triedy E, Nissanom Micra, Peugeotom 3008, Toyotou C-HR a Volvom S90/V90. Okrem koncernových SUV porotu nezaujal ani Jaguar F-Pace, Porsche 718 Boxster/Cayman, Panamera, nový Mégane, Scénic alebo Maserati Levante.

Porota sa s finálovou sedmičkou ešte raz odvezie, než definitívne rozdá svoje hodnotenie. Výsledky sa dozvieme ako už tradične v marci tesne pred začatím ženevského autosalónu.

coty_alfa_giulia.jpgcoty_citroen.jpgcoty_mercedes_e.jpgcoty_nissan_micra.jpgcoty_peugeot_3008.jpgcoty_toyota-chr.jpgcoty_volvo.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY