vytisknout velikost písma Škoda KodiaQ GT by sa nakoniec mohla dostať aj do Európy

Škoda KodiaQ sa začne budúci rok vyrábať aj s karosériou kupé. Primárne je táto verzia určená pre čínsky trh. Záujem zákazníkov je však tak veľký, že sa vozidlo možno nakoniec dostane trebárs aj do Európy.
Škoda KodiaQ GT by sa nakoniec mohla dostať aj do Európy

Škoda tento rok predstavila štúdiu Vision E, ktorá okrem iného poslúžila ako ukážka toho, ako bude vyzerať KodiaQ v prevedení kupé. V posledných dňoch sa o tomto variante znovu začalo viac hovoriť, pretože bolo neoficiálne odhalené meno. Voz dostane označenie KodiaQ GT. Primárne má však namierené na čínsky trh, kde sa začne predávať budúci rok, lenže ako sa zdá, nakoniec by sa mohol objaviť aj v Európe.

Píše o tom britský Autoexpress. Dôvodom sú pozitívne reakcie, ktoré KodiaQ GT sprevádza. Šéf mladoboleslavskej automobilky Bernhard Maier sa vyjadril v tom zmysle, že predaj na iných trhoch je stále ešte neistý kvôli výrobnej kapacite, no očakáva, že koncern nakoniec pre KodiaQ GT nejakú kapacitu nájde. Všetko je však ešte stále otázkou diskusie.

Britskí kolegovia zároveň upozorňujú aj na zaujímavé skutočnosti týkajúce sa ceny. Štýlovejší KodiaQ by bol pravdepodobne ešte drahší ako aktuálne prevedenie, ktorého obstarávacia cena sa dokáže vyšplhať až takmer na 400-tisíc eur. Zaujímavý je aj fakt, že KodiaQ GT by svojim príchodom na trh mohol byť prvou neprémiovou alternatívou ku všetkým tým BMW X6 a Mercedesom GLC Coupé.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY