vytisknout velikost písma Škoda KodiaQ GT by sa nakoniec mohla dostať aj do Európy

Škoda KodiaQ sa začne budúci rok vyrábať aj s karosériou kupé. Primárne je táto verzia určená pre čínsky trh. Záujem zákazníkov je však tak veľký, že sa vozidlo možno nakoniec dostane trebárs aj do Európy.
Škoda KodiaQ GT by sa nakoniec mohla dostať aj do Európy

Škoda tento rok predstavila štúdiu Vision E, ktorá okrem iného poslúžila ako ukážka toho, ako bude vyzerať KodiaQ v prevedení kupé. V posledných dňoch sa o tomto variante znovu začalo viac hovoriť, pretože bolo neoficiálne odhalené meno. Voz dostane označenie KodiaQ GT. Primárne má však namierené na čínsky trh, kde sa začne predávať budúci rok, lenže ako sa zdá, nakoniec by sa mohol objaviť aj v Európe.

Píše o tom britský Autoexpress. Dôvodom sú pozitívne reakcie, ktoré KodiaQ GT sprevádza. Šéf mladoboleslavskej automobilky Bernhard Maier sa vyjadril v tom zmysle, že predaj na iných trhoch je stále ešte neistý kvôli výrobnej kapacite, no očakáva, že koncern nakoniec pre KodiaQ GT nejakú kapacitu nájde. Všetko je však ešte stále otázkou diskusie.

Britskí kolegovia zároveň upozorňujú aj na zaujímavé skutočnosti týkajúce sa ceny. Štýlovejší KodiaQ by bol pravdepodobne ešte drahší ako aktuálne prevedenie, ktorého obstarávacia cena sa dokáže vyšplhať až takmer na 400-tisíc eur. Zaujímavý je aj fakt, že KodiaQ GT by svojim príchodom na trh mohol byť prvou neprémiovou alternatívou ku všetkým tým BMW X6 a Mercedesom GLC Coupé.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY