vytisknout velikost písma Škoda Karoq titul Car of the Year 2018 nezíska. Postupujú títo

Anketa hľadajúci najlepší európsky automobil pozná sedem finalistov. Škoda Karoq nepostúpila. Uspela napríklad Kia Stinger, Alfa Romeo Stelvio alebo Seat Ibiza.
Škoda Karoq titul Car of the Year 2018 nezíska. Postupujú títo

Anketa Car of the Year 2018, teda európsky automobil roka, postúpila do ďalšej fázy. Medzinárodná porota vybrala z pôvodných 37 nominovaných vozidiel sedem finalistov. Radosť táto správa neprinesie okrem iných ani Škode, pretože nový Karoq do finále nepostúpil.

Pre Škodu je tak tohtoročný ročník opäť sklamaním. Minulý rok totiž bol nominovaný KodiaQ, ale ani ten sa do finále nedostal. Mimochodom, vlani porota nepustila ďalej žiadny koncernový voz, takže smolu mal aj Tiguan, Panamera alebo Ateca. Tento rok z koncernu VW uspel aspoň nový Seat Ibiza (ale napríklad súrodenecké Polo má smolu) a Audi A8, hoci opäť bolo nominovaných vozidiel koncernu VW viac a to vrátane nového Porsche Cayenne. Prehľad všetkých postupujúcich nájdete v priloženej galérii.

Medzinárodná porotu, kde má Slovenská republika jedného zástupcu, teraz čaká ďalšie kolo hlasovania. Víťaz bude vyhlásený 5. marca v predvečer ženevského autosalónu. Škoda Karoq si potom môže spravit chuť v rámci slovenskej ankety Auto roka.

COTY-finaliste-_1.jpgCOTY-finaliste-_2.jpgCOTY-finaliste-_3.jpg

COTY-finaliste-_4.jpgCOTY-finaliste-_5.jpgCOTY-finaliste-_6.jpgCOTY-finaliste-_7.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY