vytisknout velikost písma Škoda Fabia sa už čoskoro predstaví v edícii WRC R5

Škoda Fabia sa čoskoro predstaví v edícii WRC R5. Na internete už koluje prvý obrázok. Pôjde najmä o dizajn, neoficiálne informácie ale naznačujú aj možné prekvapenie v ponuke motorizácií. Oficiálne sa edícia WRC R5 predstaví o pár dní.
Škoda Fabia sa už čoskoro predstaví v edícii WRC R5

Škoda si pre svojich fanúšikov pripravila drobné vianočné prekvapenie v podobe modelu Fabia v edícii WRC R5, odkazujúcej na súťažné špeciály. Oficiálne sa novinka predstaví až o pár dní, lenže ako v mnohých iných prípadoch bol aj tentoraz internet rýchlejší, takže si už vozidlo môžeme pozrieť.

Fabia v edícii WRC R5 dostane decentný spojler pod predný nárazník aj nad zadné okno, sem tam nejaké tie nápisy a predovšetkým zelené zliatinové kolesá. O bližších podrobnostiach zatiaľ môžeme len špekulovať. Podľa všetkého pôjde najmä o dizajn, no neoficiálne informácie predpovedajú prekvapenie týkajúce sa aj motora.

Prvú fotku zverejnil poľský magazín Superauto. Podľa jeho informácií by mal byť pod kapotou dokonca aj štvorvalec 1.4 TSI, naladený na 125 kW (170 k) a spojený s automatickou prevodovkou DSG. Rovnakú informáciu priniesli aj naši kolegovia z Autorevue.cz, no ľudia zo Škody to na náš priamy dotaz nepotvrdili. Z ich váhavej odpovede vyplynulo, že aj WRC R5 dostane trojvalce.

Ako to nakoniec s novinkou bude, to sa každopádne dozvieme už veľmi skoro. Oficiálne potvrdený dátum predstavenia vozidla je 12. decembra.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY