vytisknout velikost písma Škoda Fabia RS sa vráti. Ale až v budúcej generácii a ako mild-hybrid

Budúca generácia Fabie sa dočká rýchlej verzie RS. Bude to ale hybrid, zrejme aj s elektrickým turbom. Podobný systém by sa mal rozšíriť do všetkých rýchlych koncernových hatchbackov. Volkswagen chce pomocou rýchlych hybridov meniť uvažovanie zákazníkov.
Škoda Fabia RS sa vráti. Ale až v budúcej generácii a ako mild-hybrid

Koncern Volkswagen prechádza posledné dva roky rozsiahlou reštrukturalizáciou, ktorá má preniesť rozhodovacie procesy na samotné automobilky a ponechať im väčšiu autonómiu. Dnes je tiež v móde odlišovať špeciálne modely a presúvať ich pod samostatné značky, čo môžeme vidieť napríklad pri značke Cupra automobilky Seat, ktorá sa osamostatní.

Podobným procesom by mala prejsť aj divízia VRS automobilky Škoda. V ponuke je zatiaľ len niekoľko variácií na Octaviu RS, ale už sa tiež hovorí o rýchlom SUV Karoq RS, ktoré je prakticky hotovou záležitosťou. Rýchleho modelu sa dočká aj budúca generácia Škody Fabia, ktorú by sme mali vidieť niekedy po roku 2020.

Budúca rýchla Fabia ale dostane jednu technickú zvláštnosť: hybridný pohon. Ako uvádza britský Autocar, Volkswagen chce svojich zákazníkov pripravovať na postupný prechod na elektrické pohony a nové mild-hybridné systémy sú dobrou cestou. Vedľa kompaktnej elektrickej asistencie preplňovanému downsizovanému motora by mohla rýchla Fabia dostať aj elektricky poháňaný kompresor.

Kompaktný mild-hybridný systém by sa mal stať súčasťou všetkých budúcich "malých" rýchlych hatchbackov koncernu Volkswagen, takže to nebude systém vyhradený len škodovke. Vedľa zníženia tabuľkových emisií a spotreby má ale mild-hybridný systém pomôcť dynamike. Ako napríklad také elektrické turbo funguje, to sme mohli skúšať v Audi SQ7 TDI, aj keď to je samozrejme trochu iná kategória áut.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY