vytisknout velikost písma Singer a Williams vytvorili toto fascinujúce Porsche 911

Singer a Williams vyvinuli nový motor pre ikonické Porsche 911. Singer je známy zákazkovými modifikáciami klasických Porsche. Táto prestavba generácie 964 vznikne len v 76 kusoch. Cena bude astronomická, výroba prebieha vo Williamse v Británii.
Singer a Williams vytvorili toto fascinujúce Porsche 911

Pred časom sme priniesli správu, že technologická spoločnosť Williams (áno, tá, ktorá prevádzkuje okrem iného pretekársky program F1 vyvinula pre americkú dielňu Singer nový atmosférický šesťvalec, ktorý zamieri do novej prestavby ikonického Porsche 911 (964). A teraz tu máme celý výsledok spolupráce Singere a Williamsu.

Dielňa Singer sa zaoberá modifikáciami vozidiel 911 s klasickou karosériou (najčastejšie slúži ako základ skelet generácia 964). Kým celkové proporcie zostávajú, Singer navrhuje vlastný dizajn detailov, nárazníkov a aerodynamických doplnkov. Napriek tomu tradičné línie narušené nie sú. Singer sa venuje aj úpravám interiérov a ako môžete v galérii vidieť, výsledok vážne stojí za to.

Singer-Porsche-911-15.jpgSinger-Porsche-911-4.jpgSinger-Porsche-911-7-696x392.jpg

Novinka s motorom od Williamsu má oproti pôvodným 250 koňom sériového plochého vzduchom chladeného šesťvalca predsa len trochu väčší výkon. Objem motora sa zvýšil z 3,6 na 4,0 l a pohonná jednotka sa môže točiť až 9000-krát za minútu. Výsledok? Výkon 500 koní. Motor si dokonca stále zachováva tradičné chladenie vzduchom, ale s chladením pomáha aj novo navrhnutý okruh mazania. Proti pôvodnému motoru 911 tak vlastne zostala len koncepcia, všetko je nové.

Celé auto váži iba 990 kg (nechýba ale ani klimatizácia či audio systém), takže silný šesťvalec s ním bude pekne cvičiť. Vznikne len 76 vozidiel, všetky podľa individuálnej špecifikácie budúcich majiteľov. Zaujímavé je, že s vývojom pomáhal okrem iného Chris Harris, bývalý redaktor Autocar, aktuálny moderátor Top Gear a príležitostný pretekár. Cenu tohto veľmi špeciálneho modelu Porsche zatiaľ neuvádza. Len pre predstavu, civilnejšie kreácie Singere s pôvodným motorom ale v prepočte prišli na 200-tisíc eur. A to ste si museli priviezť vlastnú starú 911.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY