vytisknout velikost písma Shelby oslavuje 50 rokov limitovanou edíciou Fordu Mustang GT Super Snake

Shelby oslavuje 50 rokov existencie. Výročné Shelby GT Super Snake stojí 70-tisíc dolárov. Najsilnejšie prevedenie má výkon 559 kW (760 koní). Vyrobené bude iba 500 kusov.
Shelby oslavuje 50 rokov limitovanou edíciou Fordu Mustang GT Super Snake

Spoločnosť Shelby American tento rok oslavuje 50. rokov existencie. K pripomenutiu tohto významného jubilea vznikol špeciálny Ford Mustang s už tradičným názvom Super Snake. Shelby tak označuje tie najostrejšie modely, ktoré sú ešte stále schválené k bežnej cestnej prevádzke. Americký úpravca vozidiel značky Ford už aj na vývoji úzko spolupracuje priamo s automobilkou.

Shelby vyrobí len 500 áut. So základnou cenou 69 995 dolárov sa po nich asi veľmi rýchlo zapráši. Parametre upraveného modelu sú totiž čertovsky lákavé. Motor s objemom 5,0 l disponuje v "slabšom" tuningovom prevedení výkonom 449 kW (610 k). Základom vyššieho výkonu je samozrejme poriadny kompresor.

Ak by vám to prišlo málo, priplaťte si za druhý stupeň, kedy vďaka väčšiemu kompresoru narastie výkon motora na 559 kW (760 koní). Iba pre zaujímavosť, nie je to zas tak dávno, kedy tohto výkonu dosahovali monoposty formuly 1... Najsilnejšie prevedenie zvládne akcelerovať z pokoja na 100 km/h za 3,5 sekundy a šprint na štvrť míle zvládne za 10,9 sekundy.

Šéf firmy Shelby American Gary Patterson k novému autu povedal, že sa vo svete plnom nudných a sterilných áut vracia do doby, kedy si ľudia riadenie ešte naplno užívali. Výročné Shelby GT Super Snake má samozrejme aj všetku mysliteľnú komfortnú a luxusnú výbavu, rovnako ako prerobený podvozok alebo posilnené brzdy.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY