vytisknout velikost písma Seat upraví výkon Leonu Cupra. Bude mať 340 koní!

Seat Leon Cupra sa postupne dostal až na 310 koní. To stále nie je koniec, čoskoro by malo prísť ešte výkonnejšie prevedenie. Tentoraz už ale pôjde o auto s pohonom všetkých kolies.
Seat upraví výkon Leonu Cupra. Bude mať 340 koní!

Seat Leon Cupra je naozaj skvelý športový hatchback, ktorý v súčasnej generácii už niekoľkokrát posilnil. Pôvodne mal výkon 206 kW (280 koní), potom ale prišla verzia naladená na 213 kW (290 koní), posledný facelift priniesol zvýšenie na 221 kW (300 koní) a nedávna limitovaná edícia Cupra R dostala dokonca 228 kW (310 koní). Lenže ako sa zdá, s navyšovaním výkonu Seat ešte stále nekončí. Budúci rok by mohla doraziť Cupra s výkonom 250 kW (340 koní).

SO správou prišiel britský Autoexpress. Tomu šéf automobilky pre predaj a marketing Wayne Griffiths prezradil, že aktuálne jazdí s čiernym Leonom ST Cupra naladeným na ešte vyšší výkon, než akým disponuje Cupra R. Okrem toho má na aute AJ výfuk ABT a dvadsaťpalcové kolesá. Reakcie okolia na takto upravenú Cupra sú výhradne pozitívne.

Autoexpress hovorí o výkone zvýšenom na 250 kW (340 koní), čoho je možné dosiahnuť bez zásadnejších technických úprav. Počíta sa s prítomnosťou pohonu všetkých kolies, automatickej prevodovky a s karosériou kombi. Otázkou je, či niečo také dovolí Volkswagen, pretože doteraz patril titul najrýchlejšieho športového modelu nižšej strednej triedy v rámci koncernu Golfu R. Ale napríklad Volkswagen ešte predstaví aj ostrejší Golf. Ostatne o verzii disponujúcej výkonom cez 400 koní sa hovorilo už skôr.

Podľa správ britských kolegov dorazí Seat Leon Cupra ST so znovu posilneným motorom do showroomov budúci rok.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY