vytisknout velikost písma Seat pripravuje rýchle SUV Ateca Cupra. Bude i Škoda KodiaQ RS?

SUV Seat Ateca sa dočká športovej verzie Cupra. Podobný model Škoda KodiaQ RS je ale nepravdepodobný. Značka Škoda má v rámci koncernu VW úplne inú úlohu.
Seat pripravuje rýchle SUV Ateca Cupra. Bude i Škoda KodiaQ RS?

Prvé SUV španielskej automobilky Seat dostane aj športovú verziu. Seat Ateca Cupra pôjde v šľapajach Leonu. Pod kapotou sa objaví motor 2.0 TSI s výkonom pri hranici 220 kW (300 k). Nemecký Autobild uvádza, že by sa Ateca Cupra mohla začať predávať už na budúci rok za cenu okolo 35 000 eur.

Možno z toho vyvodzovať, že by sa podobná športová verzia RS pripravovala aj pre technicky príbuzné SUV Škoda KodiaQ? KodiaQ s výkonom 300 koní by bol určite zaujímavý. Technické predpoklady k tomu české SUV má. Vlastne by išlo len o zástavbu motora, naladenie podvozku a pod. To ale neznamená, že k tomu skutočne dôjde. Skôr sa dočkáme športovo štylizovanej varianty na spôsob Superbu Sportline.

Navyše automobilka svoje aktivity teraz pomaly obracia k hybridným a elektrickým pohonom. Koncern Volkswagen už svoju víziu elektrifikácie naznačil a ostatné koncernové značky nezostanú pozadu. Škoda má tiež v rámci koncernu pomerne jasnú úlohu a športové a exkluzívne modely nepatria medzi jej priority. KodiaQ RS je teda skôr nereálnou utópiou.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY