vytisknout velikost písma Saab sa definitívne "vracia". Do konca roka príde elektrická 9-3

Saab sa definitívne "vracia". Do konca roka začne vyrábať elektrický sedan 9-3. Príbeh automobilky Saab má ďalšie pokračovanie, do konca tohto roka opäť začne vyrábať elektrický model 9-3. Výroba nepobeží vo Švédsku, ale v Číne. Na tamojší trh má automobilka dodať 150 000 elektrických sedanov 9-3.
Saab sa definitívne "vracia". Do konca roka príde elektrická 9-3

O automobilke Saab toho bolo v posledných rokoch napísané naozaj veľa. Chvíľu to vyzeralo veľmi zle, chvíľu o trochu lepšie. Teraz sa zdá, že došlo k definitívnemu zvratu, ktorý by mal znamenať návrat Saabu z prepadliska dejín. Lenže pôjde o trochu iný Saab, než aký sme poznali skôr. Automobilka bude vyrábať už iba elektromobily. Navyše nie vo Švédsku, ale v Číne.

Spoločnosť NEVS, ktorá zvyšky Saabu vlastní, nedávno oficiálne oznámila, že dostala od čínskych úradov povolenie na výrobu svojich automobilov priamo v Číne. To je pre NEVS životne dôležité, pretože čínsky trh sľubuje zaujímavý dopyt po elektromobiloch a hlavne má táto spoločnosť dodať čínskej spoločnosti Panda New Energy 150 000 elektrických sedanov 9-3.

Za účelom obnovenia výroby už v čínskom meste Tchien-ťin vzniká nová továreň, ktorá má byť hotová ešte tento rok. Práve tá sa postará o čo najrýchlejšie pokrytie objednávky 150 000 elektrických sedanov. Jej kapacita je plánovaná na 200 000 automobilov ročne.

Spustenie výroby a veľká čínska zákazka znamená pre NEVS dôležitý krok vpred. Spoločnosť má ambície postupne vyvinúť celé portfólio elektrických modelov. Mohlo by sa teda zdať, že sa Saab definitívne vracia, ale nesmieme zabúdať na ešte jeden problém. Ako bolo oznámené v polovici minulého roka, novovyrobené autá už logo Saab neponesú. NEVS použije svoje vlastné meno.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY