vytisknout velikost písma Rolls-Royce ukazuje svoje budúce SUV na prvých fotkách

Aj Rolls-Royce bude mať časom v ponuke SUV. Chystaná novinka aktuálne vyráža do bežnej prevádzky. Automobilka zverejnila prvé fotografie maskovaného vozidla. Nová technika poslúži ako základ pre všetky modely od roku 2018.
Rolls-Royce ukazuje svoje budúce SUV na prvých fotkách

Predajné štatistiky z celého sveta hovoria jasne: segment SUV sa teší stále väčšej obľube. Automobilky preto húfne nasadzujú ďalšie deriváty v snahe zviesť sa na módnej vlne a výnimkou nie sú ani značky, ktoré doteraz žiadne SUV nikdy nevyrábali. Ako napríklad Bentley alebo Jaguar. Stranou nakoniec nezostane ani Rolls-Royce. Ten v súčasnosti vyráža so svojou novinkou do reálnej prevádzky.

Pripravované SUV je vyvíjané pod označením Project Cullinan. Vývoj už postúpil do fázy, kedy automobilka začne nový model testovať v reálnej prevádzke. V pláne sú všetky možné lokácie. Napríklad hneď po Vianociach zamieri Rolls-Royce za polárny kruh. Neskôr v roku 2017 sa naopak vydá na Stredný východ vyskúšať púšť a extrémne vysoké teploty.

Výsledkom vývoja ale nebude len historicky prvé SUV značky Rolls-Royce, ale kompletne nová celohliníková architektúra. Počíta sa s nasadením pohonu všetkých kolies a hlavne s tým, že na rovnakom základu vyrastú všetky modely uvedené na trh od roku 2018 ďalej.

Na technické detaily je ešte príliš skoro, ale je takmer isté, že Rolls-Royce bude stále používať dvanásťvalcový motor. (Taká jednotka bude v budúcnosti kvôli emisným reguláciám čím ďalej exkluzívnejšia.) Vylúčená však nie je ani alternatíva v podobe plug-in hybridu. Síce potom nedostanete pod kapotu veľký motor, ale na druhú stranu budete môcť v niektorých mestách jazdiť so svojím Rolls-Roycom v pruhoch pre autobusy.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY