vytisknout velikost písma Rolls-Royce dnes predstaví nový Phantom

Rolls-Royce dnes predstaví novú generáciu modelu Phantom. Po stránke dizajnu sa očakáva skôr evolúcia. Základom ale bude úplne nová platforma. Oficiálne odhalenie prebehne o desiatej hodine večer nášho času.
Rolls-Royce dnes predstaví nový Phantom

Rolls-Royce dnes večer predstaví novú generáciu modelu Phantom. Je to pomerne zásadná udalosť, pretože nové vydanie vlajkovej lode tejto automobilky prichádza po dlhých trinástich rokoch ako ôsme v poradí. Premiéru môžete sledovať v priamom prenose. 

Nový Phantom sa predstaví v rámci výstavy The Great Eight Phantoms organizovanej v Londýne. Novinku uvidíme po boku Phantomu VI, ktorý zapožičala sama britská kráľovná. Zároveň sa tu ukáže aj unikátny Phantom IV vyrobený iba v osemnástich kusoch. A chýbať nakoniec nebude ani vôbec prvý vyrobený exemplár dosluhujúcej siedmej generácie.

Nastupujúca generácia Rolls-Royce Phantom neprinesie po stránke dizajnu žiadnu veľkú revolúciu, čo naznačuje aj prvá oficiálna snímku. Technika sa ale zásadne zmení, pretože vozidlo dostane novú platformu. To okrem iného znamená výrazné zníženie hmotnosti. Dvanásťvalcový motor je samozrejmosťou.

Viac sa dozvieme najneskôr dnes večer.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY