vytisknout velikost písma Road Rover bude luxusný elektromobil

Land Rover pracuje na revolučnom elektrickom modeli. Zatiaľ sa o ňom hovorí ako o "Road Roveri". Má to byť kombinácia Mercedesu triedy S a Land Roveru. Predstaviť sa má o dva roky na autosalóne v Los Angeles.
Road Rover bude luxusný elektromobil

Do dvoch rokov by sme sa mali dočkať prototypu elektrického crossoveru od automobilky Land Rover, ktorý dostal pracovné označenie Road Rover - rovnako ako prapôvodné návrhy nového modelu, z ktorých neskôr vznikol luxusný off-road Range Rover. Pre automobilku to bude vstup do úplne nového segmentu.

Ohľadne techniky ešte nič nevieme, vývoj predsa len prebieha v tajnosti. Predpokladáme ale, že Land Rover využije platformy a systémy pohonu spoločné s Jaguarom, ktorý tiež s elektrickými autami počíta a pracuje na nich. Nový model "Road Rover" cieli predovšetkým na trhy v Kalifornii a Číne, pripomína britský Autocar.

Čo vlastne tento Road Rover bude zač? Podľa Autocar sa má jednať o akýsi mix Mercedesu triedy S s aspoň nejakými terénnymi vlastnosťami. Nebude ani tak vysoký ako nový Range Rover Velaro, takže skôr čakajme niečo v štýle shooting-brake s prvkami "Allroad". Elektrický pohon poskytne nové možnosti návrhu podvozku a interiéru, pretože nebude potrebné nikam schovávať centrálny hriadeľ a rozvodovku.

Označenie Road Rover sa objavilo už minulosti. Jednalo sa vlastne o projekt pohodlnejšieho rodinného vozidla, ktoré by nebolo tak utilitárne ako pôvodný Land Rover (dodnes prežívajúci ako Defender). Z projektu Road Rover postupom času vznikol práve Range Rover, ktorého prototyp bol potom označený ako Velaro. A zvyšok je už história.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY