vytisknout velikost písma Road Rover bude luxusný elektromobil

Land Rover pracuje na revolučnom elektrickom modeli. Zatiaľ sa o ňom hovorí ako o "Road Roveri". Má to byť kombinácia Mercedesu triedy S a Land Roveru. Predstaviť sa má o dva roky na autosalóne v Los Angeles.
Road Rover bude luxusný elektromobil

Do dvoch rokov by sme sa mali dočkať prototypu elektrického crossoveru od automobilky Land Rover, ktorý dostal pracovné označenie Road Rover - rovnako ako prapôvodné návrhy nového modelu, z ktorých neskôr vznikol luxusný off-road Range Rover. Pre automobilku to bude vstup do úplne nového segmentu.

Ohľadne techniky ešte nič nevieme, vývoj predsa len prebieha v tajnosti. Predpokladáme ale, že Land Rover využije platformy a systémy pohonu spoločné s Jaguarom, ktorý tiež s elektrickými autami počíta a pracuje na nich. Nový model "Road Rover" cieli predovšetkým na trhy v Kalifornii a Číne, pripomína britský Autocar.

Čo vlastne tento Road Rover bude zač? Podľa Autocar sa má jednať o akýsi mix Mercedesu triedy S s aspoň nejakými terénnymi vlastnosťami. Nebude ani tak vysoký ako nový Range Rover Velaro, takže skôr čakajme niečo v štýle shooting-brake s prvkami "Allroad". Elektrický pohon poskytne nové možnosti návrhu podvozku a interiéru, pretože nebude potrebné nikam schovávať centrálny hriadeľ a rozvodovku.

Označenie Road Rover sa objavilo už minulosti. Jednalo sa vlastne o projekt pohodlnejšieho rodinného vozidla, ktoré by nebolo tak utilitárne ako pôvodný Land Rover (dodnes prežívajúci ako Defender). Z projektu Road Rover postupom času vznikol práve Range Rover, ktorého prototyp bol potom označený ako Velaro. A zvyšok je už história.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY