vytisknout velikost písma Rezvani Tank je obrnené SUV s osemvalcom a výkonom 500 koní

Rezvani Tank je malosériové americké SUV. Môžete mať aj pancierovanie, ale nechýba luxusná výbava. Dovoz takého auta k nám vyjde na viac ako 250-tisíc eur.
Rezvani Tank je obrnené SUV s osemvalcom a výkonom 500 koní

Už vás nudí tá záplava maminkovských SUV, ktorým robí problém prejsť aj priečny prah v obchodnom dome? Americká malosériová automobilka Rezvani má pre vás riešenie. Volá sa Tank a je presne tým, čo názov napovedá. Obrnené SUV, respektíve off-road. Vo firemnom popisku u tohto modelu nájdeme aj označenie "Tactical Urban Vehicle".

Pancierovanie alebo termovízia síce nie sú v základnej výbave, ale jedná sa o položky, za ktoré by si mal každý priplatiť už z princípu. V základe je však benzínový osemvalec Dodge 6,4 l, upravený divíziou SRT. Výkon 373 kW (500 k) a krútiaci moment 583 Nm snáď budú stačiť na dôstojný pohyb dopredu.

Rezvani Tank sa chváli mimoriadne dobrými nájazdovými uhlami. Kým v bežnom režime poháňa zadné kolesá, pre prekonávanie náročnejších terénnych vložiek možno pripojiť manuálnu prednú nápravu. Nechýba redukcia alebo uzávierky diferenciálov. Podvozok bol navrhnutý s prihliadnutím na náročné podmienky, v ktorých bude auto prevádzkované. Takže určite znesie kadejakú ranu.

Interiér je pomerne luxusný, nechýba možnosť voľby individuálneho čalúnenia a Rezvani Tank má infotainment so všetkým, čo dnes v modernom aute očakávate. Drobným problémom môže byť cena. V domovských USA bola stanovená na 178 500 dolárov. Individuálny dovoz takéhoto vozidla tak vyjde so všetkými poplatkami a províziami na asi 250-tisíc eur.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY