vytisknout velikost písma Rezvani Tank je obrnené SUV s osemvalcom a výkonom 500 koní

Rezvani Tank je malosériové americké SUV. Môžete mať aj pancierovanie, ale nechýba luxusná výbava. Dovoz takého auta k nám vyjde na viac ako 250-tisíc eur.
Rezvani Tank je obrnené SUV s osemvalcom a výkonom 500 koní

Už vás nudí tá záplava maminkovských SUV, ktorým robí problém prejsť aj priečny prah v obchodnom dome? Americká malosériová automobilka Rezvani má pre vás riešenie. Volá sa Tank a je presne tým, čo názov napovedá. Obrnené SUV, respektíve off-road. Vo firemnom popisku u tohto modelu nájdeme aj označenie "Tactical Urban Vehicle".

Pancierovanie alebo termovízia síce nie sú v základnej výbave, ale jedná sa o položky, za ktoré by si mal každý priplatiť už z princípu. V základe je však benzínový osemvalec Dodge 6,4 l, upravený divíziou SRT. Výkon 373 kW (500 k) a krútiaci moment 583 Nm snáď budú stačiť na dôstojný pohyb dopredu.

Rezvani Tank sa chváli mimoriadne dobrými nájazdovými uhlami. Kým v bežnom režime poháňa zadné kolesá, pre prekonávanie náročnejších terénnych vložiek možno pripojiť manuálnu prednú nápravu. Nechýba redukcia alebo uzávierky diferenciálov. Podvozok bol navrhnutý s prihliadnutím na náročné podmienky, v ktorých bude auto prevádzkované. Takže určite znesie kadejakú ranu.

Interiér je pomerne luxusný, nechýba možnosť voľby individuálneho čalúnenia a Rezvani Tank má infotainment so všetkým, čo dnes v modernom aute očakávate. Drobným problémom môže byť cena. V domovských USA bola stanovená na 178 500 dolárov. Individuálny dovoz takéhoto vozidla tak vyjde so všetkými poplatkami a províziami na asi 250-tisíc eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY