vytisknout velikost písma Renault poodhalil novú Alpine. Dostane hliníkový základ

Na sériovú verziu konceptu Alpine Vision stále čakáme, Renault aktuálne začal s postupným odhaľovaním. Voz dostane hliníkovú platformu a hliníkovú karosériu, podobne ako napríklad Jaguar F-Type. Kedy sa ukáže finálne prevedenie, zatiaľ oznámené nebolo. Aktuálne to vyzerá na ženevský autosalón.
Renault poodhalil novú Alpine. Dostane hliníkový základ

Sériové prevedenie konceptu Alpine Vision je dlho očakávaný model, ktorého sme sa ale zatiaľ nedočkali. Pôvodne sa mal automobil predstaviť minulý rok v Paríži, potom kolovali informácie o odhalení do konca roka 2016. Lenže Renault začal s postupným predstavovaním až teraz. To by naznačovalo, že všetko smeruje k marcovému autosalónu v Ženeve.

Prvé tri oficiálne snímky nám veľa nepovedia. Renault tentokrát iba prezradil prítomnosť základu vyrobeného kompletne z hliníkových zliatin. Nová Alpine dostane hliníkovú platformu i karosériu. Dôvod je prostý. Tento materiál je ľahký a nízka hmotnosť prospieva jazdným vlastnostiam.

Francúzska automobilka vo svojej miniatúrnej tlačovej správe zdôrazňuje, že na trhu nie je veľa áut, ktorá by tak hojne používali hliníkové zliatiny. Niekoľko sa ich však nájde. Náhodne môžeme spomenúť napríklad Jaguar F-Type.

Ak sa potvrdia skoršie správy, dostane sériové prevedenie konceptu Alpine Vision preplňovaný benzínový štvorvalec s výkonom 221 kW (300 k). Motor bude umiestnený uprostred. Renault údajne počíta aj s ďalším rozšírením ponuky modelov Alpine. Ak sa chystaná novinka ujme, mohli by sme sa časom dočkať napríklad aj SUV.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY