vytisknout velikost písma Renault Mégane RS sa predstaví 26. mája v Monaku

Renault Mégane RS sa predstaví na konci mája. Pod kapotou bude preplňovaná tisícosemstovka. V ponuke bude automat alebo natáčanie zadných kolies.
Renault Mégane RS sa predstaví 26. mája v Monaku

Fanúšikovia ostrého hatchbacku Renault Mégane RS sa dočkajú na konci mája. Francúzska automobilka predstaví nové vrcholné prevedenie svojho modelu segmentu C počas víkendu, kedy sa ide v Monaku závod Formule 1. Predstavenie sa odohrá v medziprograme po piatkovom pretekoch série GP2.

Renault Mégane RS dostane menší motor, pod kapotu sa nasťahuje preplňovaná tisícosemstovka s výkonom až 300 koní. Rovnaký motor má nové športové kupé Alpine A110. Kým na základnej koncepcii sa nič meniť nebude, očakáva sa príchod dvojspojkového automatu. Avšak klasický manuál v ponuke zostane. Renault Mégane RS bude mať tiež aktívne natáčanie zadnej nápravy.

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch sa postupom času dočkáme rôznych špeciálnych edícií, možno počítať s civilným prevedením a aj s ostrejšou okruhovou verziou Cup. Svetová premiéra sa potom odohrá na septembrovom autosalóne vo Frankfurte, kde Renault zverejní aj ceny, výbavy a ďalšie podrobnosti.

Do predaja by sa mal Mégane RS dostať až na začiatku roka 2018. Súperi sú úplne jasní. Vedľa Golfu GTI a R sa musí stretnúť aj s Focusom RS a napríklad aj Hondou Civic Type-R. Podľa cien týchto súperov možno odvodiť, kam asi Renault novinku cenovo zaradí.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY