vytisknout velikost písma Renault-Alpine A110 vyzerá na Nordschleife veľmi schopne

Kupé Alpine A110 stále prechádza testovaním. Do predaja zamieria prvé kusy až v júli. Cez víkend Renault ukáže novinku v Goodwoode. Najbližší súper je Porsche 718 Cayman.
Renault-Alpine A110 vyzerá na Nordschleife veľmi schopne

Hoci sa športové kúpe A110 znovu oživenej francúzskej značky Alpine ukázalo už na autosalóne v Ženeve, automobilka stále testuje zamaskované prototypy. Teraz napríklad na Severnej slučke Nürburgringu. Dynamický debut bez maskovania si Renault-Alpine A110 odbije tento víkend na festivale rýchlosti v Goodwoode.

"Špionážne" video z Nordschleife ukazuje, že Alpine A110 vyzerá na trati naozaj schopne a má aj celkom sympatický zvuk. K pohonu francúzskeho športiaku slúži uprostred umiestnený preplňovaný štvorvalec 1,8 l s výkonom 252 koní a krútiacim momentom 320 Nm. Možno bude aj silnejšia verzia s výkonom 300 koní. Rovnaký motor dostane aj nový Renault Mégane RS.

Lenže zatiaľ čo Mégane RS dostane aj manuálnu prevodovku, kupé Alpine A110 s pohonom zadných kolies bude mať výhradne dvojspojkový automat. Najbližšiu konkurenciu v podobe Porsche 718 Boxster a Cayman ale kúpite stále ešte s manuálom. Ba čo viac, Porsche bude podľa všetkého lacnejšie! Ale Renault ešte nezverejnil kompletný cenník, takže si radšej počkajme.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY