vytisknout velikost písma Renault-Alpine A110 bude zábavné a rýchle auto. Aj s automatom

Alpine A110 má turbomotor 1,8 l s výkonom 252 koní. Zatiaľ sa predáva len s dvojspojkovým automatom. Ako ale môžeme vidieť, o zábavu vodiči rozhodne neprídu.
Renault-Alpine A110 bude zábavné a rýchle auto. Aj s automatom

Na trh sa pomaly dostáva dlho očakávané kupé automobilky Renault. Volá sa Alpine A110. Kto sa trochu zaujíma o autá, bude vedieť, že podobný model sa vyrábal pred niekoľkými desiatkami rokov. Aj úplne nová moderná verzia si požičiava niekoľko charakteristických dizajnových prvkov, takže je to celkom zaujímavý retro športiak.

Renault síce rýchle autá už vyrába, konkrétne napríklad Mégane R.S., ale toto kupé je návrat ku koreňom, respektíve k tej správnej koncepcii. Motor je umiestnený vzadu za kabínou a poháňa samozrejme zadné kolesá. Aj keď sa jedná o preplňovanú tisícosemstovku, vďaka nízkej hmotnosti nebude Alpine A110 pomalé auto.

Priložené video ukazuje, že aj na krátkom okruhu toto kupé veľmi ochotne naberá rýchlosť. A ukazuje aj jednu dôležitú vec. S vypnutou stabilizáciou možno A110 vodiť pomerne ľahko bokom. Kto sa teda obával, že automatická prevodovka (s manuálom zatiaľ Alpine A110 nebude) zoberie tomuto súperovi Porsche Cayman kus charakteru, môže byť zrejme pokojný.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY