vytisknout velikost písma Range Rover Velaro v tajnosti nevydržal. Tu sú prvé fotky

Prvé zábery nového Range Roveru unikli na internet. Kompletný balík informácií bude zverejnený dnes večer. Velaro vyplní medzeru medzi Evoque a veľkým Range Roverom.
Range Rover Velaro v tajnosti nevydržal. Tu sú prvé fotky

Nový "prostredný" Range Rover menom Velaro by sa mal oficiálne predstaviť dnes večer. Ale ako už to tak býva, fotografie v tajnosti nevydržali. Prvú várku fotiek nového Range Roveru priniesli stránky diariomotor.com. Mnoho informácií sa ale von ešte nedostalo, takže na techniku ​​si musíme počkať do večera.

Podľa všetkého využije Range Rover Velaro rovnakú platformu ako SUV Jaguar F-Pace. Pod kapotou očakávame dieselový štvorvalec radu Ingenium a aj nové šesťvalce. Jaguar a Land Rover majú čoskoro dostať práve nové radové šesťvalcové jednotky na benzín aj naftu, tak uvidíme, či zažijú premiéru práve pod kapotou nového SUV.

Range-Rover-Velar-cabin.jpegRange-Rover-Velar-centre-console.jpegRange-Rover-Velar-dashboard-driver-side.jpeg

Range Rover Velaro má predovšetkým vyplniť medzeru medzi kompaktným Range Roverom Evoque a plnohodnotným veľkým Range Roverom, ktorý je predsa len cenovo o veľký kus ďalej. Súperom nového modelu budú prémiové nemecké SUV vrátane Porsche Macan a napríklad aj Maserati Levante.

Meno Velaro sa pri automobilke Land Rover prvýkrát objavilo v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, kedy tak boli interne označované prototypy prvých Range Roverov. Premiéru si nové SUV Range Rover Velaro odbije na autosalóne v Ženeve.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY