vytisknout velikost písma Range Rover SVAutobiography: top komfort a zatváranie dverí tlačidlom

Land Rover priviezol na autosalón v Los Angeles nový Range Rover SVAutobiography. Ide o najluxusnejšiu verziu vrcholného britského SUV. Auto má na svedomí divízia SVO, ktorá voz tiež ručne dokončuje. Prví záujemcovia môžu zadať objednávku už dnes.
Range Rover SVAutobiography: top komfort a zatváranie dverí tlačidlom

Ani Land Rover nechýba na autosalóne v Los Angeles, pre ktorý si pripravil zaujímavú novinku: vôbec najluxusnejšie prevedenie Range Roveru. Ďalší výsledok práce divízie SVO zamieri do predaja ihneď po výstavnej premiére. Prví zákazníci si môžu vozidlo objednať už dnes, teda v stredu 29. novembra.

Range Rover SVAutobiography vychádza z varianty s predĺženým rázvorom náprav. O karosérii tlačová správa nehovorí vôbec nič, no prvá fotka ukazuje dvojfarebné prevedenie. Už štandardná ponuka farieb pre Range Rover má však toľko možností (vrátane príplatkových lakov s cenou počítanou na tisícky eur), že obavy o nedostatočný výber vážne nie sú na mieste. Tým hlavným je ale interiér.

V ňom nájdeme dve luxusné kreslá v druhom rade, oddelené pevnou stredovou konzolou. Tá v sebe okrem iného ukrýva chladiaci box na dve fľaše vína alebo štyri fľaše s objemom 600 ml. Nechýbajú elektricky výsuvné stolčeky, veľké obrazovky, WiFi a podobne. Sedadlá samotná sú vybavené masážou horúcimi kameňmi, vyhrievanými opierkami nôh a môžete ich nastavovať vo všetkých mysliteľných smeroch. Podobne ako v modeloch Rolls-Royce pridal Land Rover dokonca aj systém, kedy možno zadné dvere zatvoriť jednoduchým stlačením tlačidla. Predsa nebudete robiť niečo tak namáhavého, ako je ručné zatváranie dverí. Čerešničkou na torte sú integrované hodinky Zenith.

Hoci ide predovšetkým o luxusné auto, Land Rover myslí aj na praktickú stránku veci. Jedno zadné operadlo možno sklopiť, aby vozidlo bolo stále schopné odviezť aj dlhšie predmety. A kufor dostal výsuvnú podlahu, čo má významne uľahčiť nakladanie batožiny.

Záujemcovia môžu vyberať z pomerne širokej ponuky motorizácií od šesťvalcov cez osemvalce, až po nový plug-in hybrid. Vozidlo bude ručne finalizované v technickom centre divízie SVO, ktorá ho má na svedomí. Základná cena je v prepočte bezmála 150-tisíc eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY