vytisknout velikost písma Range Rover Evoque X-Lander vyzerá ako dakarský špeciál

Dnes už dlhoročný britský crossover prešiel ďalšou úpravou. Cieľom spoločnosti Kahn bolo vytvoriť dizajn blízky dakarským špeciálom. Pre jazdu terénom ale dostal tento Evoque iba terénne pneumatiky.
Range Rover Evoque X-Lander vyzerá ako dakarský špeciál

Range Rover Evoque figuruje v ponuke britskej automobilky už pekných pár rokov a s tým súvisí aj bezpočet najrôznejších tuningových úprav. Spoločnosť Kahn aktuálne pridala ďalší, keď predstavila Evoque v edícii X-Lander.

Firma údajne pracovala na projekte dva roky. Cieľom bolo vytvoriť dizajn blízky dakarským špeciálom. Zrejme preto bolo toto auto odhalené práve teraz, teda v čase, keď jubilejný 40. ročník dakarskej rallye oficiálne odštartoval technickými prebierkami. Aj keď Evoque X-Lander vyzerá naozaj drsne, slávnu súťaž by dokončil len ťažko.

Spoločnosť Kahn totiž techniku ​​vôbec nezmenila, takže sa o pohon stará úplne sériový vznetový dvojliter rady Ingenium a v podrobnejšej špecifikácii dokonca nenájdeme ani slovo o úpravách podvozku. Jedinou skutočnou zmenou pre jazdu terénom tak sú veľké terénne pneumatiky Cooper, kvôli ktorým museli byť rozšírené blatníky.

Ďalšie úpravy sú už úplne klasické. Menili sa nárazníky, vzadu nájdeme dvojitú koncovku výfuku, nechýba dvojfarebná karoséria a luxusný interiér, kde bolo kožou očalúnenie všetko, čo sa len trochu dalo.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY