vytisknout velikost písma Radikálne upravená Toyota GT86 s motorom z Ferrari už štartuje

Projekt prestavby Toyota GT86 na Toyotu GT4586 je najradikálnejší tuning, aký sme kedy v prípade japonského kupé videli.
Radikálne upravená Toyota GT86 s motorom z Ferrari už štartuje

Niektorí tvrdia, že Toyota GT86 (prípadne Subaru BRZ) nemá dostatočne výkonný motor. Sériový benzínový dvojliter ponúka 147 kW (200 k) a pre svižnú jazdu to určite stačí. Komu sa máli, ten musí vozidlo upraviť. Niekoľko úprav vrátane inštalácie preplňovania tu bolo už skôr. Tá najradikálnejšia je ale aktuálne takpovediac v procese. Do Toyoty GT86 sa sťahuje motor z Ferrari 458 Italia.

Prvé správy o projekte sa objavili už pred niekoľkými mesiacmi. Vtedy ale išlo o jednoduchú informáciu, že takéto vozidlo vzniká. Aktuálne práce postúpili ďalej. Špeciál vtipne označený ako Toyota GT4586 už má za sebou prvý štart svojho nového motora, čo dokazuje priložené video.

Len pre pripomenutie, taliansky atmosférický osemvalec disponuje výkonom 425 kW (570 k) a jeho inštalácia do malej Toyoty si vyžiadala absolútnu prestavbu úplne všetkého. Až bude vozidlo hotový, poslúži ako špeciál, s ktorým vyrazí do pretekov profesionálny drifter Ryan Tuerck.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY