vytisknout velikost písma Prvé upútavky na Mercedes-Benz CLS ukazujú predok a digitálny interiér

Na autosalóne v Los Angeles sa predstaví nová generácia Mercedesu CLS. Nový model prvýkrát dostane hybridný pohon a to aj pre AMG. Technicky sa bude jednať o mix tried E a S.
Prvé upútavky na Mercedes-Benz CLS ukazujú predok a digitálny interiér

Z termínu "štvordverové kupé" sa stalo také automobilové klišé. Takmer každá automobilka musí mať vo svojej ponuke model, ktorý síce vychádza z bežného sedanu, ale má rýchlejšie klesajúcu strechu, dynamickejšie proporcie a aj keď je menej praktický s tvrdším podvozkom, býva drahší. Ale zákazníci si vždy radi priplatia za niečo trochu iné, čo nevyzerá ako taxík.

Mercedes-Benz CLS túto kategóriu vlastne založil. Je až prekvapujúce, že ostatným výrobcom tak dlho trvalo, kým sa pustili do rovnakých vôd. V poradí už tretiu generáciu Mercedesu CLS uvidíme o pár týždňov na autosalóne v Los Angeles, ktorý sa koná začiatkom decembra.

Nemecká automobilka zatiaľ bez ďalších informácií vypustila do sveta len dve upútavky, na ktorých môžeme vidieť siluetu prednej časti auta a snímku digitálneho interiéru. Ako sa dalo čakať, dizajn sa bude inšpirovať v nedávno predstavených konceptoch a interiér bude vo veľkom prevzatý z technicky príbuzných tried E a S.

Zaujímavé tiež je, že nové CLS by malo byť k dispozícii len s hybridnými pohonmi prevzatými z triedy S. Hybrid už nájdeme aj pod kapotou verzií AMG, čo bude v Mercedese vôbec prvýkrát. V Európe ale stále počítajme s turbodieselom. U benzínových motorov budú štandardom filtre pevných častíc. Na trh sa nový Mercedes CLS dostane približne v polovici budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY